Jaunumi

 • Dzejas dienu atskaņas

  17.09.2018.

  Rainis. Daugava. Latvija. Tie ir atslēgas vārdi, kas Latvijas simtgades un Dzejas dienu kontekstā caurvija sestos “Lasījumus par Raini”, ko 13.septembrī sadarbībā ar Daugavpils izglītības pārvaldi organizēja J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola. Par notikumiem un cilvēkiem, kuru griba un mērķtiecīgā darbība pārveidoja Eiropas politisko karti, atgādināja Daugavpils Universitātes Vēstures katedras asociētais profesors Henrihs Soms. “Kas es esmu? Kas ir mana valoda? Kas ir mana zeme?” – šie jautājumi bija pirmsākums sarežģītiem procesiem, kas rezultējās ar Latvijas valsts pasludināšanu1918.gada 18.novembrī.

 • Izglītības attīstības centra (IAC) projekta “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” seminārs 9. vidusskolā

  13.09.2018.

  Mīļie kolēģi! Piedāvājam Jums un Jūsu kolēģiem saturīgi un interesanti pavadīt laiku, apgūstot jaunas zināšanas par medijiem, viltus ziņām un darbu ar attēliem. 20. septembrī Daugavpils 9. vidusskolas telpās no plkst. 10.30 notiks pedagogus izglītojošs seminārs par medijpratību. Pielikumā nosūtu gan darba kārtību, gan aprakstu, kuru mācību priekšmetu skolotāji var šo pasākumu apmeklēt. Semināra noslēgumā tiks izsniegti Izglītības attīstības centra apliecinājumi par 6 h.

 • Ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana

  12.09.2018.

  Piektdien, 14. septembrī, pulksten 10.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Šogad skolas uzrunās un pirmos Zaļos karogus pasniegs pasaules vadošās vides izglītības un ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) vadītāji no Dānijas.

  Kopā 135 Ekoskolas, tostarp Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils 26.pirmsskolas izglītības iestāde un Daugavpils 30.pirmsskolas izglītības iestāde,saņems starptautisko Zaļā karoga balvu un vēl 56 – Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu. Par aktīvu darbu vides izglītībā un apkārtējās vides aizsardzībā 20 skolas prestižo Zaļā karoga apbalvojumu saņems pirmo reizi.

 • Akcija "Diena bez rindām"

  11.09.2018.

  Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šā gada 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Tāpat akcijas laikā vēlamies noskaidrot, kas ir lielākie izaicinājumi vai bažas, kāpēc iedzīvotāji e-pakalpojumus neizmanto.

 • Lasījumi par Raini VI „Rainis. Daugava. Latvija.”

  10.09.2018.

  Jau sesto reizi J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola aicina vidusskolēnus, skolotājus un visus interesentus uz lasījumiem par Raini, kas notiks 13.septembrī skolas aktu zālē plkst. 12.30.Šogad mūsu valsts simtgades kontekstā piedāvājam tēmu „Rainis. Daugava. Latvija”.

 • 9.septembris - Tēva diena!

  07.09.2018.

  Tēva dienas sākumi meklējami 20. gadsimta sākumā ASV, tur to sāka atzīmēt, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. ASV tā pirmoreiz svinēta 1910. gada 19. jūnijā, bet 1966. gadā Tēva diena kļuva par valsts svētkiem. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē, tos svin visos kontinentos, neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības. Latvijā Tēva diena tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.

  Arī Daugavpils skolās un pirmsskolās par godu Tēva dienai tiek rīkoti dažādi pasākumi.

 • Dzejas dienas 2018 Latgales Centrālajā bibliotēkā

  06.09.2018.

  Septembris atnes ne tikai rudens un mācību gada sākumu, bet arī poētiskas vēsmas, kuras liecina par Dzejas dienu atnākšanu. Tradīcija, kas aizsākās Raiņa simtajā dzimšanas dienā pirms vairāk nekā pusgadsimta, šogad daudzviet noritēs Latvijas un abu pārējo Baltijas valstu simtgades zīmē. Arī Latgales Centrālajā bibliotēkā no 10. līdz 14. septembrim izskanēs īpaši daudzveidīga Dzejas dienu programma, kurā dzejas valdzinājumam varēs ļauties dažādu paaudžu lasītāji un sociālo tīklu lietotāji, dzejas mīļotāji un tie, kuri paši iemēģina roku vārsmu rakstīšanā.