Jaunumi

 • Interaktīvā programma skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu bērniem

  20.03.2018.

  Tuvojas vieni no galvenajiem kristiešu svētkiem – Lieldienas. Laiks pirms Lieldienām ir ne tikai gavēņa laiks, kad cilvēki ļaujas garīgām pārdomām un ieskatās savā dvēselē, bet arī laiks, kad cilvēki rūpīgi gatavojas svētkiem, kopjot māju un veicot citus sagatavošanas darbus, tai skaitā mazgājot un gludinot veļu. Bieži vien šie darbi prasa lielu piepūli, jo īpaši, ja mēs runājam par seniem laikiem. Lai uzzinātu, kā tas notika pirms daudziem gadiem, piedāvājam apmeklēt muzeja interaktīvo programmu “Ceļojums gludekļu pasaulē”.

 • Lielās idejas īstenošana pirmsskolas izglītības iestādē

  19.03.2018.

  Sēklas! Interesanti, kas tās ir? Kur tās slēpjas? Kāpēc tās ir nepieciešamas? Kāda ir to nozīme cilvēku dzīvē? Vai vienmēr visas sēklas vienādi ātri augs?Ar šiem un daudziem citiem jautājumiem laika posmā no š.g. 26.februāra līdz 9.martam mēģināja tikt skaidrībā visi Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamie sadarbībā ar grupu skolotājiem. Šī tēma ir ļoti aktuāla, ja ņemam vērā to, ka lieliem soļiem tuvojas pavasaris un līdz ar to arī visi lielie pavasara darbi.

 • Atvērto durvju diena Daugavpils Universitātē

  19.03.2018.

  Š.g. 5.aprīlī no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Daugavpils Universitātes (DU) Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusā notiks ikgadējā Atvērto durvju diena, kurā potenciālajiem studentiem būs iespēja tikties ar DU fakultāšu pārstāvjiem un studentiem.

 • Apgūstam latviešu valodu jau bērnībā

  16.03.2018.

  Š.g. 15.martā Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē notika metodiskie lasījumi „Latviešu valodas apguve agrīnā un jaunākā vecuma grupās”. Pirmsskolas skolotāji sanāca kopā, lai dalītos pieredzē un gūtu idejas latviešu valodas mācīšanā vismazākajiem izglītojamiem – 2 – 4 gadus veciem bērniem.

 • Mācību mobilitāte Itālijā, Turīnā

  15.03.2018.

  Erasmus+ projekta “Born to Read” pirmā mācību mobilitāte notika no š.g. 3.marta līdz 10.martam Itālijā, Turīnā, I.C.Regio skolā. Braucienā devās J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 5 skolnieces un 3 skolotājas. Kopā mobilitātē piedalījās apmēram 45 dalībnieki no 6 valstīm – Spānijas, Ungārijas, Bulgārijas, Lietuvas, Itālijas un Latvijas.

 • Erasmus+ projekta dalībnieki Grieķijā

  15.03.2018.

  No š.g. 3.marta līdz 9.martam Daugavpils 16.vidusskolas pedagogu un skolēnu grupa apmeklēja Hijas salu Grieķijā. ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektā Nr.2016-1-TR01-KA219-034898_3 “PIE – Parent Involvement in Education – To Get Sweet Results” (“Vecāku dalība bērnu izglītošanā labāko rezultātu sasniegšanai”) uz kārtējo aktivitāti sapulcējās pedagogi un skolēni no Latvijas, Polijas, Spānijas, Portugāles, Turcijas un Rumānijas. Mūsu skolas pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt Grieķijas skolas un iepazīties ar mācību un audzināšanas procesa organizēšanu valstī.

 • Jauniešu vasaras nodarbinātības programmas (15 - 19 gadi) 2018 rezultāti

  15.03.2018.

  Š.g. 8.martā beidzās reģistrācija jauniešu vasaras nodarbinātības programmai 15 - 19 gadus veciem jauniešiem Jaunatnes nodaļas mājaslapā. Katram jaunietim pēc reģistrēšanās vasaras nodarbinātībai uz e-pasta adresi tika nosūtīts kods, ar kura palīdzību ir iespējams apskatīties, vai jaunietis ir iekļauts pamatsarakstā.

 • Matemātiskā pēcpusdiena "Skaitļa π svētki" 5.-7.klašu skolēniem

  14.03.2018.

  Š.g. 7.martā Daugavpils 16.vidusskolas skolēni kopā ar skolotājiem organizēja matemātisko pēcpusdienu “Skaitļa π svētki”. Šis pasākums bija veltīts Starptautiskajai skaitļa π dienai, kuru visa pasaule svin 14.martā. Mūsu pilsētas 5.-7.klašu skolēni pievienojās šīs nozīmīgās konstantes godinātāju pulkam.