Jaunumi

 • “Skaistā vasara bibliotēkā” aicina atkal

  28.05.2019.

  Jau septīto gadu Daugavpils publiskās bibliotēkas aicina skolas un pirmsskolas vecuma bērnus aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, piedaloties lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Programmas ietvaros tiek piedāvātas saistošas, izzinošas un izglītojošas nodarbības individuāliem dalībniekiem un virkne aktuālu tematisku pasākumu bērnu vasaras nometņu grupām.

 • Mūsu skolēniem prasmīgas rokas!

  28.05.2019.

  Šajā mācību gadā pirmo reizi Daugavpils 15.vidusskola organizēja pilsētas konkursu “Prasmīgas rokas” 6.–8.klašu zēniem. Konkursa uzdevums bija izgatavot 8 ribu daudzstūru rāmi pēc dotā rasējuma un dekorēt to autentisku ornamentu kontūgriešanas tehnikā. Radošā atmosfērā dažu stundu laikā zēni izgatavoja rāmjus un pierādīja, ka mūsu skolēniem patiešām ir prasmīgas rokas.

 • Bibliotēkā skatāms mākslas studentu veltījums Klodam Monē

  27.05.2019.

  No 3.jūnija līdz 31.jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Daugavpils Universitātes profesionālā maģistra studiju programmas “Māksla” studējošo plenēra darbu izstāde “Veltījums Klodam Monē”.

 • Skolu ziņas: EIROPAS PARLAMENTA VĒSTNIEKU SKOLU mācību gada noslēguma pasākums

  27.05.2019.

  24.maijā Rīgā LU Dabaszinību akadēmiskajā centrā notika Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu (EPVS) trešais izlaidums un 2018./2019.mācību gada noslēguma pasākums. Tas sastāvēja no divām daļām un pulcēja 70 EPVS komandas, starp tām arī Daugavpils 12.vidusskolu. Pasākumā tika izvērtēts mācību gadā paveiktais, sveiktas jaunās vēstnieku skolas, gūtas idejas turpmākajiem darbiem, saņemti sertifikāti par aktīvu pilsonisko līdzdalību un balvas – mācību ekskursijas uz EP darbavietām Briselē un Strasbūrā.

 • Iekļaujošā izglītības sistēma Turcijā

  24.05.2019.

  No 14. līdz 16.maijam Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolotāji Ludmila Lastovka un Tatjana Borikova piedalījās pēdējā tikšanās Erasmus+ K2 Stratēģiskās partnerības projekta “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”) ietvaros. Tikšanās, kuras notika Turcijā (Silifke), piedalījās 16 skolotāji no 7 valstīm: Latvijas, Francijas, Portugāles, Slovākijas, Turcijas, Rumānijas un Slovēnijas. Tikšanos organizēja un koordinēja Silifkes vidusskolas (Silifke Anatolian High School) skolotāju kolektīvs, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti.

 • Cilvēkdrošība uz ūdens vasaras sezonā

  23.05.2019.

  Latvijas Peldēšanas Federācija (LPF) sadarbībā ar Elektrum Olimpisko centru aicina vispārizglītojošās skolas piedalīties informatīvi izglītojošā kampaņā par cilvēkdrošību uz ūdens vasaras sezonā, prezentējot kampaņas ietvaros sagatavotos informatīvos materiālus skolēniem visā Latvijā.

 • Daugavpilieši piedalās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības finālā

  22.05.2019.

  2019.gada 18.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas lasītveicināšanas kampaņas “Skaļās lasīšanas sacensība” nacionālais fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālo sacensību čempioni no visiem Latvijas novadiem. Daugavpili sacensībā pārstāvēja Daugavpils Vienības pamatskolas 5.a klases skolniece Sintija Ivbule ar Mika Kerenena grāmatas “Noslēpumainais puķu čiepējs” fragmentu.

 • Skolu ziņas: Tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu

  21.05.2019.

  Gada lielākais un gaidītākais notikums skolēniem ir „ZZ Čempionāts” (ZZČ), kurā ir iespēja piedalīties 5.-12.klašu skolēniem no visas Latvijas sporta un prāta spēlēs, draudzīgi sacensties radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos. Tas šogad notiek jau 13.reizi.

 • Ģimenes diena un radošā darbnīca Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

  20.05.2019.

  Vasara tuvojas, un vecāki aizdomājas par to, kā pēc sarežģīta mācību procesa saviem bērniem organizēt interesantu un neaizmirstamu radošo atpūtu. 26.maijā no plkst.13.00 līdz plkst.14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā visai ģimenei apmeklēt muzeju un piedalīties jaunā meistarklasē, kuru vadīs māksliniece un grāmatas „Filcis. Visi filcēšanas veidi” autore Ksenija Šinkovska.

 • Pirmsskolu ziņas: Dambretes spēle ir efektīvs līdzeklis bērnu prāta spēju attīstībai

  20.05.2019.

  2019.gada 1.septembrī stāsies spējā MK noteikumi Nr.716 „Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem”, viena no caurvijām mācību procesā pirmsskolā ir noteikta kritiskā domāšana un problēmu risināšana: bērns lieto sadzīves darbību algoritmus pazīstamās situācijās, formulē vienkāršas sakarības un darbību secību, nosaka pazīstamu situāciju, notikumu cēloņus un sekas, mācās izvērtēt informācijas ticamību, pieņemt lēmumus, izvēlēties un vērtēt izdarīto.

 • Ar vērienu un kolosālu apmeklējumu pagāja Muzeju nakts 2019 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

  20.05.2019.

  Kārtējo reizi Daugavpilī norisinājās viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad bija “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vēra durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto bija “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai.

 • Skolu ziņas: Neaizmirstami iespaidi Almeriā, Spānijā

  17.05.2019.

  J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Erasmus + projekta "Edukacja matematyczna poprzez sport“ (“Praktiskā matemātikas mācīšana caur sporta elementiem”) dalībnieki: 10.klases skolēni - A.Kaļiņina, E.Smikerste, L.Volodko, N.Zubova, A.Saveika un 3 skolotājas - A.Volodko, J.Teļpuka un N.Kricka no 3. līdz 11.maijam devās uz ceturto mācību mobilitāti IES Celia Vinas vidusskolā Almeriā, Spānijā. IES Celia Vinas šim pasākumam bija sagatavojusi plašu aktivitāšu programmu, kurā tika apvienota izglītība, kultūra, sports, tūrisms un izklaide.