Jaunumi

 • LCB ziņas: Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

  01.04.2021.

  Marta nogalē Latgales Centrālā bibliotēka organizēja tiešsaistes tikšanās ar grāmatu mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu autori Agiju Staku, kurās piedalījās Daugavpils 12. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi. Pasākumi notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

 • Skolu ziņas: Erasmus+ aktivitātes Daugavpils 13. vidusskolā

  01.04.2021.

  No 29. līdz 31. martam notika pirmā virtuālā mobilitāte Erasmus+ projekta Hum@Net ietvaros “Future Classroom Lab”, kurā piedalījās partneri no Spānijas, Beļģijas, Ungārijas, Grieķijas, Turcijas un Latvijas. Pasākumu sagatavoja Turcijas puse. No Daugavpils 13. vidusskolas strādāja trīspadsmit 7.a un 8.a klases skolēni un 4 skolotājas. Kopā mobilitātē piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieki.

 • Skolu ziņas: ES programmas “Erasmus + “ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstītais 12. vidusskolas jaunatnes dialogu projekts “Mākonis” pulcē jauniešus un lēmumu pieņēmējus diskutēt par vēlēšanu tematiku

  31.03.2021.

  Otrdien, 2021. gada 30. martā, tiešsaistē, zoom platformā, foruma “Jaunatnes lietas un lēmumu pieņemšana Daugavpilī” ietvaros, notika 11.a klases skolēnu organizētais seminārs “Ko mēs zinām par lēmumu pieņemšanu un vēlēšanām?..” Uz pasākumu tika uzaicināts Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists, Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators Oskars Zuģickis, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, Daugavpils 12. vidusskolas direktore Elita Boliņa, vecāku pārstāvji un citi lēmumu pieņēmēji. Šajā pasākumā piedalījās 70 Daugavpils 12. vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņi un 10 vecāki un lēmumu pieņēmēji. Esam priecīgi, ka pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas Jaunatnes nodaļas pārstāvji: Gunita Vanaga un Artjoms Pučinskis, Dabas aizsardzības pārvaldes eksperte Santa Rutkovska, skolas Debašu kluba vadītājas Ieva Purmale un Lidija Daņilova, skolas padomes locekle Silva Šaršūne, vecāku pārstāvji un projekta morālie un tehniskie atbalstītāji Irēna Puncule un Signita Gabrāne.

 • Jauniešiem un jaunatnes jomas darbiniekiem aprīlī pieejami daudzveidīgi vietēji un starptautiski tiešsaistes semināri

  31.03.2021.

  2021. gada aprīlī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešiem, darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām piedāvās daudzveidīgus vietēja mēroga un starptautiskus seminārus un projektu darbnīcas. Ar mērķi informēt par programmas “Erasmus+” projektu iespējām un projekta pieteikuma izveides nosacījumiem no 6. – 9. aprīlim notiks informatīva “Erasmus+” vebināru nedēļa. Savukārt starptautisko mācību interesenti varēs reģistrēties kursiem par digitālo darbu ar jaunatni, līderību un ilgstspēju, garīgo un mentālo veselību, kā arī ES Jaunatnes mērķiem, u.c. Visi tiešsaistes pasākumi ir bezmaksas, dalībai tajos nepieciešams iepriekš reģistrēties.

 • Izveido atmiņas spēli tiešsaistē!

  30.03.2021.

  Kāds bija šis mācību gads? Kopā ar klasi izveidojiet tiešsaistes atmiņas spēli "Mēs 2020/2021"! Jums patīk fotografēt, pavadīt laiku internetā, spēlēt spēles un smieties? Tieši to 5. - 9. klašu skolēniem piedāvā Drossinternets.lv, aicinot veidot savas klases atmiņas spēli! Šis bija īpašs mācību gads, tāpēc aicinām pasmaidīt un kopā ar klasesbiedriem iemūžināt spilgtākās sajūtas, simbolus, priekšmetus, notikumus.

 • Lielā Talka pagarina skolēnu konkursu līdz decembrim

  30.03.2021.

  Ņemot vērā ārkārtējās situācijas apstākļus valstī, kad skolēniem nav iespējams apmeklēt skolu un klātienē satikties, Lielā Talka pagarina 5.-12. klašu skolēnu konkursu „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa” darbu iesniegšanu līdz šā gada 1. decembrim. Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi, lai saglabātu to tīru, skaistu nākamajām paaudzēm. Skolēnu konkursa radošāko darbu autori kļūs par „Lielā Talka 2022” vēstnešiem un viedokļa līderiem komunikācijas aktivitātēs.

 • Sporto Lieldienās Stropos!

  30.03.2021.

  Straujiem soļiem ir atnācis un sācies skaistais pavasara laiks, kurš vienmēr sniedz iespēju pavadīt laiku aktīvi un aizraujoši. Lai gan šobrīd turpinās dažādi ierobežojumi, kuri skar arī sporta pasākumu norisi, šajās Lieldienas ikvienam būs iespēja tās pavadīt aktīvi un interesanti, piedaloties spēlē “Sporto Lieldienās Stropos”.

 • Izsludināts radošais konkurss bērniem “Vasals kai pyupols!”

  29.03.2021.

  Latgales plānošanas reģions aicina vietējos bērnus, tostarp remigrantu un repatriantu bērnus, kā arī potenciālos remigrantus, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļus, latviešu skoliņu audzēkņus piedalīties radošajā konkursā bērniem “Vasals kai pyupols!” (tulkojumā no latgaliešu valodas “Esi vesels kā pūpols!”).

 • Daugavpils vidusskolēnu ilgtspējīga biznesa projekts konkursā “Biznesa skices” iegūst 3. vietu un 1000 eiro naudas balvu

  25.03.2021.

  Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “EcoLife” ieguvis trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu Swedbank biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices”. Daugavpiliešu piedāvāto sociālo platformu ar GreenCoin virtuālo valūtu un elektroenerģijas mērītāju dabai draudzīgu paradumu veicināšanai novērtējuši arī iedzīvotāji, kas pūļa finansējuma platformā “Projektu banka” investējuši jauniešu projektā 2118 eiro un atdevuši par to 1546 balsis.

 • RTU ievieš izglītības inovācijas, lai vairotu bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām

  24.03.2021.

  2021. gada 22. martā – Lai atraktīvā veidā veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte sadarbībā ar zinātniekiem, studentiem un absolventiem izstrādā jaunus interaktīvus mācību materiālus – zinātnes kastītes ar uzdevumiem un eksperimentiem. Kastītes tiks prezentētas tiešsaistē 25. martā plkst. 16.30.

 • Noticis atbalsta seminārs vecākiem "Palīdzot sev, palīdziet bērnam!"

  24.03.2021.

  Pēdējā laikā ļoti bieži ir dzirdēts, ka vecāki pamana savu bērnu satraukumu, jo epidemioloģisko apstākļu rezultātā nākas mainīt ne tikai savus paradumus, bet arī ierasto ikdienas dzīvi. Vienas no visradikālākajām pārmaiņām ir attālinātās mācības, kas satrauc ne tikai vecākus, bet arī bērnus. Kā palīdzēt savam bērnam tik galā ar šo satraukumu?

 • Konference “Nākotne gudrā lauksaimniecībā”

  23.03.2021.

  Strauji tuvojas mācību gada noslēgums 9.klašu audzēkņiem. Ko darīt tālāk? Turpināt mācības vidusskolā vai – nākamo triju gadu laikā apgūt ne vien vidusskolas kursu, bet arī kādu praktisku arodu, lai sāktu pelnīt patstāvīgi? Vēl ir laiks izdomāt. Tādēļ aicinām skolēnus, viņu vecākus, kā arī pedagogus piedalīties tiešsaistes konferencē "Nākotne gudrā lauksaimniecībā" par iespējām jau pēc 9. klases iegūt profesionālu izglītību un ātrāk iekļauties darba tirgū, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

 • Skolu ziņas: Kopā mēs varam!

  23.03.2021.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Saskaņas pamatskolu turpina īstenot Erasmus+ programmas sadarbības projektu, kura virsmērķis ir uzlabot skolēnu prasmes, 21. gadsimta kompetences, kuru pamatā ir ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķi.

 • VISC ziņas: Pieņemts lēmums par mācību gada nepagarināšanu jaunāko klašu skolēniem

  23.03.2021.

  Lai gan sākotnēji tika paredzēts, ka pagarinātā Ziemas brīvlaika dēļ jaunāko klašu skolēniem tiks mainīts arī mācību gada beigu laiks, to pagarinot, saskaņā ar Saeimā 18. martā apstiprināto lēmumu par 2020./2021. mācību gada ilgumu, kā arī plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 28 “Noteikumi par 2020./2021. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku” 1. līdz 6. klases skolēniem mācību gads netiks pagarināts, tas noslēgsies 31. maijā.

 • VISC ziņas: Ķīmijas olimpiāžu uzdevumu un risinājumu krājums

  23.03.2021.

  Ķīmijas olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums ir izstrādāts Valsts izglītības satura centra projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta Nr. 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros. Tas aptver mācību priekšmetu olimpiādēs izstrādāto saturu no 2017. līdz 2020. gadam.