Jaunumi

 • Daugavpilī novembrī ir varens svētku pasākumu klāsts

  08.11.2019.

  Novembris (no latīņu: novem — 'deviņi') ir gada vienpadsmitais mēnesis. Latviešu mēneša senie nosaukumi ir Salnas vai Mārtiņu mēnesis, savukārt lietuviešu senais nosaukums ir graudinis mėnuo, bet mūsdienās — lapkritis. Astroloģijā sākas ar Sauli Skorpiona zīmē, beidzas ar Sauli Strēlnieka zīmē.

 • Daugavpilī notiek izlaušanās spēle “Valsts. Balsts. Salds.”

  07.11.2019.

  2019.gadā Eiropas Kustība Latvijā, pateicoties Kultūras Ministrijas atbalstam, ir uzsākusi projekta “Eiropas pēdas Latvijā 2019/2020″ realizāciju. Projektā tiek īstenotas aktivitātes, kas veicina skolu jauniešu savstarpējo sadarbību, pilsonisko līdzdalību un Latvijas eiropeiskās identitātes apzināšanos, nodrošinot dalībniekiem zināšanas un izpratni par valsti un demokrātiju darbībā un īstenojot demokrātisko līdzdalību veicinošas aktivitātes visos Latvijas reģionos. Projekta aktivitātes ir vērstas uz eiropeisko vērtību apzināšanu un kopšanu, Latvijas sabiedrisko un politisko procesu izpratni un analīzi.

 • Jaunbūves bibliotēkā atklās Latvijai veltītas izstādes

  07.11.2019.

  Ievadot Patriotu dienas, 7.novembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18.novembra ielā 161, 2.stāvā) tiks atklātas divas Latvijai veltītas izstādes. Plkst.12.00 notiks tikšanās ar audēju Daci Teivāni, kura pastāstīs par savu austo jostu izstādi “Jostas no pūra lādes”, savukārt plkst.15.00 gaidāma daugavpilietes, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas dalībnieces Margaritas Trules glezniecības izstādes “Mana dzimtene jaukā” atklāšana.

 • Skolu ziņas: Domāt – tas ir svarīgi

  06.11.2019.

  Š.g. oktobra nogalē Slovākijā notika pirmā tikšanās ES Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektā “Think” (Nr.2019-1-SK01-KA229-060786_3). Projektu koordinē Slovākija, partneri ir Spānija, Itālija, Portugāle un Latvija, kuru pārstāv Daugavpils 3.vidusskola. Projekta darbības laiks ir no 2019.gada 1.septembra līdz 2021.gada 31.augustam. Projektā skolu pārstāv 11.-12.klašu skolēni un pedagogi.

 • Bibliotēka izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Mana ģimene Digicentrā”

  06.11.2019.

  Godinot ģimeni kā valsts pastāvēšanas stūrakmeni, Latgales Centrālā bibliotēka Patriotu mēnesi aizsāk ar bērnu zīmējumu konkursu “Mana ģimene Digicentrā”. Tajā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un novada bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Konkursa mērķis ir sekmēt ģimeņu saliedētību un veicināt informētību par bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra piedāvātajām iespējām kopīgai laika pavadīšanai ģimenes lokā.

 • Skolu ziņas: Projekta „Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”) nodarbības Lietuvā

  05.11.2019.

  Projekta Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerības projekta “Attīstāmies ar STEAM” (identifikācijas nr.2018-01-TR01-K229-058823_2) ietvaros no 2019.gada 21.oktobra līdz 25.oktobrim notika apmācību seminārs Lietuvā. Pasākums notika Lietuvas pilsētā Kauņā, Kauno Buitiniu Paslaugu ir Verslo Mokykla. Semināra nodarbībās piedalījās seši Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolēni no 7.-8.klasēm – Kristers Zelčs, Darīna Kļimenkova, Jekaterina Kaznačejeva, Juris Gura, Teona Bikovska, Veronika Krivogūza, skolēnus pavadīja un konsultēja projekta koordinatore Daugavpils Saskaņas pamatskolā Tatjana Revina un matemātikas skolotāja Ludmila Uļinska. Līdz projekta nodarbībai skolēniem vajadzēja sagatavot matemātisko spēli: “Maths Games and Apps”. Nodarbību laikā Lietuvā mūsu komanda prezentēja matemātisko spēli “Jūras kauja”, kuru visas komandas spēlēja ar aizrautību.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 12.vidusskolas jauno vides pētnieku panākumi

  05.11.2019.

  No 2019.gada 1.jūnija līdz 3.oktobrim Rīgas Jauno tehniķu centrā Dabaszinību skolā notika Rīgas atklātā Jauno vides pētnieku konkursa ”Iepazīsti Latvijas dabu” 1.kārta. Tika saņemti darbi no 16 Latvijas izglītības iestādēm. Dalībnieki sagatavoja uzdevumu atbildes un visu vasaru veica pētījumu “Bioloģiskā daudzveidība mežā”.

 • Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana

  05.11.2019.

  EPVS programma Latvijā dzīvo jau ceturto gadu, tik pat ilgi tajā darbojas arī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši. Programmas mērķis ir iesaistīt dalībskolu skolēnus un skolotājus savu skolasbiedru izglītošanā par pilsonisko līdzdalību, rosināt diskusijas par ES lomu Latvijas politikā un tautsaimniecībā, pilnveidot jauniešu kompetenci lēmumu pieņemšanā un stiprināt eiropeisko identitāti.

 • Patriotu dienas Daugavpils bibliotēkās

  05.11.2019.

  Novembra svētkus sagaidot, Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles piedāvā plašu pasākumu programmu dažāda vecuma interesentiem, tostarp Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītas lasītāju tikšanās ar autoriem Andru Manfeldi un Uldi Ausekli, Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanai veltītus literāri tematiskus pasākumus un bibliotekārās stundas, kā arī tematiskas literatūras izstādes.

 • Kā sarunāties par digitālo tehnoloģiju lietošanu, lai izvairītos no pārpratumiem

  04.11.2019.

  Arvien biežāk šķietami harmoniskas ģimenes attiecības satricina digitālās tehnoloģijas. Viedierīču lietošana kļuvusi par vēl vienu tēmu, kurā vecākiem un jauniešiem ir grūtības rast kopīgu valodu. Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja* liecina, ka 39% Latvijas jauniešu nav pārliecināti, ka citi ģimenes locekļi nepublicēs sociālajos tīklos jaunieša foto bez viņa piekrišanas un katram trešajam jaunietim ir bijis kauns par vecāku komentāru viņa sociālo tīklu profilā. Tas viss būtu vienkārši novēršams, ja ģimenē notiktu sarunas par digitālo tehnoloģiju lietošanu.

 • Robotikas nodarbības tagad arī Daugavpils mikrorajonos

  04.11.2019.

  No šī gada novembra līdz 2020.gada februārim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā bezmaksas robotikas nodarbību programmu 8-12 gadus veciem bērniem arī divās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs – Ceriņu bibliotēkā un Gaismas bibliotēkā –, padarot šo pakalpojumu pieejamāku Ķīmijas un Ruģeļu mikrorajonu iedzīvotājiem.

 • Bibliotēka aicina svinēt svētkus Ziemeļvalstu stilā

  04.11.2019.

  No 11. līdz 15.novembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs norisināsies gadskārtējās Ziemeļvalstu literatūras dienas, pulcējot lielus un mazus grāmatu lasījumos, tematiskos pasākumos, izzinošās un radošās aktivitātēs. Šī gada tēma – svētki Ziemeļvalstīs – nav izvēlēta nejauši, jo Norvēģijas, Dānijas un Zviedrijas biedrības “Norden” asociācija šogad atzīmē 100. pastāvēšanas gadadienu.

 • Debatētāji novērtē influenceru dzīves stilu

  04.11.2019.

  Helovīnu dienas priekšvakarā, 31.oktobrī, liels pulks Latgales reģiona debatētāji no Līvāniem, Rudzātiem, Rēzeknes, Krāslavas un Daugavpils vairākām skolām, lai uzzinātu, vai jaunieši prot kritiski izvērtēt influenceru piedāvāto dzīves stilu. Šī rezolūcija tapa sadarbībā ar Kultūras ministriju un projektu “Structural Grant.2019-0111/001-001 Future of Europe”.

 • Skolu ziņas: Solis tālāk: ar e-Twinning pie Erasmus+: Jaunatne darbībā

  04.11.2019.

  Rudens brīvdienās Daugavpils 16.vidusskolas 11.klases skolēni Žanna Šileinis-Šileiko un Daniels Siļčonoks kopā ar ģeogrāfijas un dabaszinātņu skolotāju Svetlanu Rudko piedalījušies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) rīkotajās mācībās „Solis tālāk: ar eTwinning pie Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kas norisinājās viesnīcā “Baltvilla”, Garkalnes novadā.

 • Skolu ziņas: „Ciemos pie Zinīša” Daugavpils 17.vidusskolā

  04.11.2019.

  Nav lielāku dārgumu par zināšanām.../Sokrāts/

  Š.g. 31.oktobrī Daugavpils 17.vidusskolā tradicionāli notika pilsētas konkurss - spēle "Ciemos pie Zinīša". 3.klases skolēni no 8 pilsētas skolām devās aizraujošā ceļojumā uz Viszinīšu planētu. Bērni ciemojās "Matemātikas kalnā", „Kontūrkaršu klajumā”, "Jautrības pussalā", „APU laukumā”, "Mūzikas salā" un citās interesantās vietās. Zinītis piedāvāja bērniem pildīt gan loģikas, gan radošos uzdevumus, atkārtot APU programmas elementus, veicinot kompetenču attīstīšanu, kā arī parādīt savas zināšanas par Latviju.

 • RTU inovāciju un uzņēmējdarbības maģistra programma atzīta par labāko Austrumeiropā

  01.11.2019.

  2019.gada 1.novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un Rīgas Biznesa skola (RBS) ceturto gadu pēc kārtas «Eduniversal» pasaules labāko biznesa skolu reitingā iekļauta četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmisko līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā. IEVF maģistra programma «Inovācijas un uzņēmējdarbība» novērtēta kā labākā Austrumeiropā.