Jaunumi

 • Karjeras nedēļas aktivitātes

  16.10.2017.

  Karjeras nedēļas ietvaros, no š.g. 17.oktobra līdz 19. oktobrim, Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa 9. - 12. klašu skolēniem organizē pasākumu „Profesiju virpulī atrast savējo!” Šis pasākums tiek organizēts ar mērķi sniegt iespēju skolēniem izpētīt savas nākotnes profesiju un trīs dienu laikā pārliecināties, vai tā ir sapņu profesija.

 • Dalāmies pieredzē!

  16.10.2017.

  Š.g. 11.oktobrī Daugavpils Vienības pamatskolā notika pieredzes apmaiņas seminārs pilsētas latviešu valodas un literatūras skolotājiem „Pētnieciskā darbība kā kompetenču pieejā balstīta starppriekšmetu saikne”, kurā Vienības pamatskolas latviešu valodas skolotājas popularizēja savu pieredzi.

 • Skolu mediju komandas aicinātas uz cīņu “Medijplēsis”

  16.10.2017.

  Lai apzinātu situāciju Latvijas skolu medijos un atbalstītu to aktīvāko dalībnieku izaugsmi, jauniešu kustība “Young Media Sharks” un organizācija “Avantis” aicina Latvijas skolēnus piedalīties konkursā “Medijplēsis”. Radošākajām un aktīvākajām skolu komandām būs unikāla iespēja piedalīties 2 dienu izglītojošā tūrē Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, bet pati spēcīgākā skolu mediju komanda balvā saņems Māras Upmanes-Holšteines un Jura Kalniša (grupa “Astro’n’out”) akustisko koncertu savā skolā!

 • “Burkānu diena”

  13.10.2017.

  Sirmā senatnē burkāni tika uzskatīti par rūķu kārumu un cilvēki ticēja: ja aiznesīsi uz mežu bļodiņu ar sautētiem burkāniem, tad no rīta tajā vietā atradīsi zelta stieni. Mūsdienās mēs zinām, ka šie oranžie dārzeņi ir īsti brīnumdari mūsu veselībai – tie satur daudz minerālvielu un mikroelementu, C, B, D, E, P, K vitamīnus un A provitamīnu – karotīnu. Un veselība ir dārgāka par zeltu.

 • Latviešu nemateriālās kultūras mantojuma pēdās...

  13.10.2017.

  Tiek uzskatīts, ka latviskās dzīvesziņas vērtības ir kopīgā vēsturiskā atmiņa un ideāli, tās simboli un arhetipi. Tieši tāpēc, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Daugavpils pilsētas 17.pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi izvirzīja uzdevumu – ikvienu iestādes audzēkni iesaistīt latviešu tradīciju izzināšanā caur gadskārtu svētkiem latviskajā dzīvesziņā.

 • Daugavpils 16 vidusskolas komanda piedalās Nacionālajā Konferencē “Eiropas skolu sadarbības tīklā”

  13.10.2017.

  Š.g. 7.oktobrī Rīgā notika ikgadējā Nacionālā konference eTwinning, kurā piedalījās vairāk nekā 150 pasniedzēju un projekta īstenotāju no visas valsts. Konferences finālā iekļuva 6 labākie 2017.gada projekti. Mūsu skolēni ar lepnumu stāstīja par paveikto darbu, par iegūto pieredzi un prasmēm projekta realizācijas procesā. Īpaši iepriecina “starpviju” kompetences: sadarbība un komunikācija digitālajā pasaulē. Daugavpili pārstāvēja 16.vidusskolas komanda ar savu projektu “Oh triangle, Your are beautiful!”