Jaunumi

 • Noslēgusies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

  05.09.2019.

  Līdz ar vasaru Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs noslēgusies kārtējā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”. Jau astoto gadu skolēni un bērnu vasaras nometņu grupas aizraujoši un darbīgi pavadīja brīvo laiku bibliotēkā, piedaloties dažāda satura pasākumos un aktivitātēs, gūstot jaunu pieredzi, iespaidus un draugus.

 • Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece, prozaiķe Inga Gaile

  04.09.2019.

  12.septembrī Daugavpilī viesosies populārā latviešu dzejniece un prozaiķe Inga Gaile, aicinot lasītājus uz sarunu par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī savu jaunāko stāstu krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznāca apgādā “Mansards” un jau ir paguvis izpelnīties gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Pasākums aizsāk literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5.kārtas ietvaros.

 • “Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās

  04.09.2019.

  Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles no 9. līdz 14.septembrim piedāvā plašu Dzejas dienu pasākumu programmu dažādu paaudžu lasītājiem. Gaidāmas literāras tikšanās pieaugušajiem un bērniem ar populārajām latviešu autorēm Ingu Gaili un Inesi Zanderi, kā arī ar Daugavpils un novada dzejniekiem, dzejas stundas dažāda vecuma skolēnu grupām un bagātīgs literatūras izstāžu klāsts.

 • Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam 1.vieta valstī

  03.09.2019.

  Š.g. 30.augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī svinīgajā ceremonijā apbalvoja Ata Kronvalda balvas ieguvējus, kā arī pasniedza Lielās un Mazās pūces balvu visaugstāk novērtētajām skolām par talantīgo skolēnu sasniegumiem valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātnisko darbu lasījumos 2018./2019.mācību gadā.

 • 2019./2020.mācību gads, brīvdienas un pārbaudes darbi

  02.09.2019.

  Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.777 “Noteikumi par 2019./2020.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku” nosaka 2019./2020.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku tām vispārējās izglītības iestādēm, kuras īsteno vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas.

 • Bērnu drošība – viens no svarīgākajiem nosacījumiem

  29.08.2019.

  Lai gan saulīte mūs vēl lutina, tomēr klāt jau septembris, kad atkal sākas skolas gaitas. Vecākiem vajadzētu pārliecināties par to, vai bērns joprojām atceras mācītās gudrības, no kurām atkarīga viņa paša drošība un veselība. Ar bērniem jārunā par drošību, iespējamo traumatismu un dažādiem apdraudējumiem.

 • Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu autori

  29.08.2019.

  Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 1.kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – 600EUR). Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas desmit tikšanās ar pieciem populāriem un lasītāju iemīļotiem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem – Inesi Zanderi, Eviju Gulbi, Uldi Ausekli, Aivaru Kļavi un Liliju Berzinsku.

 • Izglītības pārvaldē viesojās Lielbritānijas delegācija

  29.08.2019.

  27.augustā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē viesojās Lielbritānijas delegācija – Bekki Ostina (Becky Austin, Britu padome, Lielbritānija) un Stīvens Frīmans (Steven Freeman, Lielbritānijas vēstniecība Rīgā), kā arī Zane Matesoviča (Britu padome, Latvija) –, kas vērtēja Britu padomes Latvijā īstenotās programmas no 2016.gada līdz šodienai.

 • Daugavpils skolēnu radošie darbi par Baltijas ceļu iegūst godalgotās vietas valstī

  28.08.2019.

  Tuvojoties Baltijas ceļa trīsdesmitgadei, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicināja Latvijas izglītības iestāžu bērnus un jauniešus no 1.-12.klasei piedalīties vizuālo darbu konkursā “Joprojām stāvu Baltijas ceļā”, parādot, ko viņiem nozīmē Baltijas ceļa ideja. 23.augusta priekšvakarā visus iesūtītos darbus bija iespējams aplūkot Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, starptautiskās konferences “Baltijas ceļš. Turpinājums” ietvaros.

 • Atklās bērnu mākslas skolas izstādi “Pa ceļam”

  27.08.2019.

  Š.g. 3.septembrī plkst.16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta Profesionālās izglītības kompetenču centra (PIKC) „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas (DDMV) “Saules skola”” Bērnu mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstāde “Pa ceļam”.

 • Latvijas Skolēnu 44.zinātniskās pētniecības darbu konferences

  27.08.2019.

  Ir apstiprināti Latvijas skolēnu 44.zinātniskās pētniecības darbu konferences norises datumi 2019./2020.mācību gadā: 2020.gada 28.februārī – reģionālās zinātniskās pētniecības darbu konferences Liepājā, Jelgavā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī; 2020.gada 3. un 4.aprīlī – valsts zinātniskās pētniecības darbu konference Rīgā.

 • Izstādē iepazīstinās ar izgudrotājdarbību pirmskara Latvijā

  26.08.2019.

  No 3. līdz 27.septembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Latvijas patentu valdes veidota ceļojoša izstāde – 20 vēsturisku izgudrojumu patentu attēli –, iepazīstinot gan ar praktiskiem izgudrojumiem, gan ar tehniskiem risinājumiem mašīnbūvē, elektrotehnikā un aviācijā, kas veikti Latvijā laikposmā no 1918. līdz 1940.gadam.

 • Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde uzsāks darbību atjaunotās telpās

  26.08.2019.

  2019.gada 2.septembrī Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde uzsāks darbību atjaunotās ēkas abos korpusos. Pēc 3 gadu pārtraukuma katrai no iestādes 10 grupām ir atsevišķas, plašas un gaišas telpas, un bērniem ir iespēja pavadīt savu ikdienu, rotaļājoties un mācoties mājīgos un drošos apstākļos. No septembra iestādē tiks uzņemti 34 jauni audzēkņi.