Jaunumi

 • LCB ziņas: Bibliotēkā notiks seminārs “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”

  16.09.2020.

  2020.gada 23.septembrī Latgales Centrālā bibliotēka rīko semināru “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”, kas paredzēts skolu pedagogiem un bibliotekāriem. Seminārā lektori no Zviedrijas un Latvijas attālināti un klātienē runās par dzimumsociālajām lomām sabiedrībā un ar tām saistītajiem stereotipiem, palīdzēs rast ierosmi darbam ar bērnu un jauniešu auditoriju, veicinot izpratni par līdzvērtīgu tiesību un resursu pieejamības nozīmi sabiedrības pilnvērtīgai attīstībai.

 • Projekts “Debašu Līderu skola 2020/2021” uzņem dalībniekus

  15.09.2020.

  “Debašu Līderu skola” ir Latvijas Debašu asociācijas “Quo Tu domā?” projekts, kas jau ceturto gadu norisinās sadarbībā ar “British Council”, un tā galvenais mērķis ir popularizēt kritisko domāšanu un medijpratību Latvijas skolēnu vidū, apgūstot debašu prasmes. Šogad galvenais uzsvars ir uz Latvijas reģionu pilsētām - skolām visā Latvijā šī mācību gada laikā būs iespēja organizēt vairākus viegli sasniedzamus debašu turnīrus un pasākumus kopā ar Latvijas Debašu asociācijas aktīvistiem. Aicinām skolotājus pieteikt skolu komandas līdz 30. septembrim, aizpildot šo anketu: ej.uz/dls2021.

 • LCB ziņas: Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu ilustratori un teksta autori

  14.09.2020.

  Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2.kārtas īstenošanai. Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas tikšanās ar trim lasītāju iemīļotām bērnu grāmatu ilustratorēm un teksta autorēm – Agnesi Aizpurieti, Agiju Staku un Agnesi Vanagu.

 • DNMM ziņas: Dzelzceļam Daugavpilī 160

  14.09.2020.

  Akcentējot dzelzceļa nozīmi Daugavpils pilsētas attīstībā, Rīgas ielas svētku ietvaros, no 12.septembra Rīgas ielā pie Sv.Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcas apskatei pieejama Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izstāde "Dzelzceļam Daugavpilī 160". Tajā ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par dzelzceļa infrastruktūras attīstību Daugavpilī.

 • Skolu ziņas: Dzejas dienu koncertprogramma "Pieskarties"

  11.09.2020.

  Ar rudenīgu pieskārienu šogad atkal klāt ir Dzejas dienas. 9.septembrī Vienības nama koncertzālē dzejas un mūzikas cienītajiem bija iespēja klātienē vērot dzejnieces Annas Rancānes un klavesīnistes Ievas Saulietes koncertprogrammu ,,Pieskarties”, kurā skanēja J.S.Baha, P.Vaska mūzika un Annas Rancānes dzeja latgaliešu un latviešu valodā. Prieks, ka koncertprogrammas skatītāju vidū bija arī Daugavpils Centra vidusskolas 11.klases skolēni un viņu pedagogi.

 • LCB ziņas: Rudenī Daugavpilī atkal viesosies populāri latviešu rakstnieki

  10.09.2020.

  Šoruden Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs atkal notiks tradicionālās lasītāju tikšanās ar latviešu literātiem nu jau sestajā pasākumu ciklā “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī”, kas tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. No oktobra līdz decembrim grāmatmīļus gaida saistošas klātienes sarunas ar Sabīni Košeļevu, Jāni Joņevu un Rvīnu Vardi.

 • Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā norisināsies projekts “Zenit stāsti”

  09.09.2020.

  Lai veicinātu 7.–12.klašu skolēnu zināšanas par dzīvi Latvijā 20.gs. 60.–80.gados, no šī gada septembra līdz 2021.gada janvārim Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā norisināsies projekts “Zenit stāsti”. Tā ietvaros jaunieši tiek aicināti uzrunāt radiniekus (vecāki, vecvecāki, krustvecāki un citi), kas šo laiku piedzīvojuši un dokumentējuši fotogrāfijās, fiksēt viņu atmiņu stāstus, mēģināt attēlos redzamās vietas atrast mūsdienās un salīdzināt tās ar pagātni, kā arī piedalīties stāstu vakaros. Iegūtie foto materiāli tiks digitalizēti, tādējādi gan papildinot Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekciju “Zudusī Latvija”, gan saglabājot vērtīgus un interesantus stāstus nākamajām paaudzēm.

 • Aicina Latgales jauniešus piedalīties izglītojoši radošā pasākumu ciklā “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā”

  08.09.2020.

  Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu (LPR), Daugavpils Vienības pamatskolu, Kultūras ministriju, reģiona pašvaldībām un vairākām jauniešu NVO 2020. gada rudenī rīko pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā Latgales reģionā notiks pieci pasākumi: Daugavpilī – Mūsdienu komunikācija un informācija, dezinformācijas posts un digitālo prasmju nozīme; Rēzeknē – Jauniešu līdzdalība un starptautiskā sadarbība, Balvos – Vide un Eiropas zaļais kurss; Ludzā – Jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbība; un Krāslavā – Eiropas Savienības nākotne.

 • Skaitļi un fakti, sākoties 2020./2021.mācību gadam

  07.09.2020.

  2020.gada 28.augustā Daugavpils pilsētas domes sēdē tika apstiprināts Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (turpmāk – DPIP) ziņojums par Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu gatavību 2020./2021.mācību gadam, kur minēti vairāki statistikas dati, bet 4.septembrī VIIS datu bāzē tika ievadīti reāli skaitļi.

 • LCB ziņas: Bibliotēkā ienāk Pepija Garzeķe

  07.09.2020.

  Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1.stāvā, ieeja no Ģimnāzijas ielas) ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”. Tā veidota par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radītā literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Izstāde tiek piedāvāta ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedru institūta atbalstu.

 • VISC ziņas: Biedrība "Peldēt droši" uzsāk pedagogu pieteikumu reģistrēšanu profesionālās kompetences pilnveides kursiem

  04.09.2020.

  Biedrība "Peldēt droši" uzsāk vispārizglītojošo skolu sporta skolotāju reģistrāciju 16 stundu kursiem “Mācīšanās lietpratībai, īstenojot mācību saturu veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā – peldēšana”. Kursi notiek pēc Valsts izglītības satura centra izstrādātas programmas. Sporta skolotāji, kuri apgūs visu programmu, saņems Valsts izglītības satura centra apliecību. Kursu īstenošanas kontaktpersona Zane Gemze, e-pasts: drosi@peldet.lv, tālrunis 26408772.