Jaunumi

 • Par iespēju saņemt slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai

  14.01.2021.

  Ja ar Covid-19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti, tad vecākiem (aizbildnim, adoptētājam, audžuvecākam) ir iespēja pieteikties vienreizējam slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai. Šo pabalstu var saņemt arī pagarinātajā brīvlaikā, kas saistīts ar Covid-19 infekciju radīto situāciju.

 • “Zenit stāstu” noslēgums tiešraidē

  14.01.2021.

  Ceturtdien, 21. Janvārī, no plkst. 15.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būs skatāms projekta “Zenit stāsti” noslēguma pasākums. Projekta vadītāji un koordinatori atskatīsies uz tā norisi Daugavpils, Liepājas un Jelgavas reģionos un gūtajiem rezultātiem. Vienlaikus klausītāji virtuāli varēs satikt skolēnus, skolotājus un ģimenes, kas atsaucās dalībai “Zenit stāstos”, lai dalītos stāstos par savu radu dzīvi Latvijā 20. gadsimta 60.-80. gados, un dzirdēt šos stāstus vēlreiz. Tiešraides pasākumā piedalīsies arī antropoloģe Anna Elizabete Griķe, apkopotā veidā sniedzot redzējumu par to, kādas aktuālākās tendences ir bijušas katrā reģionā minētajā laikposmā.

 • VISC ziņas: Notiks krievu valodas (mazākumtautību) un literatūras tiešsaistes olimpiāde

  14.01.2021.

  Krievu valodas (mazākumtautību) un literatūras 33.atklātās tiešsaistes olimpiādei aicināti pieteikties 8.-9., 11.-12.klašu skolēni, kuri 2020./2021.mācību gadā apgūst mācību priekšmetu “Mazākumtautību (krievu) valoda un literatūra” un 10.klases skolēni, kuri 2020./2021.mācību gadā apgūst specializēto mācību kursu “Mazākumtautību (krievu) valoda un literatūra”.

 • Aicinājums skatei GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2020 pieteikt būves

  14.01.2021.

  Klāt laiks, kad visi tiek aicināti skatei GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2020 pieteikt būves, kas nodotas ekspluatācijā 2020.gadā! To var izdarīt līdz 2021.gada 29.janvārim. Tā ir leiliska iespēja gan būvi pieteikt skatei, gan parādīt citiem Latvijā būves, kas bijušas gaidītas, kas labi uzbūvētas, pārbūvētas, restaurētas, ar kurām lepojaties un par kurām priecājaties. Labais vairo labo!

 • VISC ziņas: Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  14.01.2020.

  Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris", SIA "Rīgas meži" un Valsts izglītības satura centru organizē vidusskolēniem stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazīst, pēta dabā un risina jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma - koksnes biorafinēšana. Kas tā ir un kāda ir tās nozīme bioekonomikā?

 • VISC ziņas: Mazais palīgs garām brīvdienām. Patstāvīgās darbošanās plāns 1.-4.klašu skolēniem

  13.01.2021.

  Ja pagarinātā ziemas brīvlaikā laikā sāk pietrūkt ideju mājās paveicamiem darbiņiem, Skola2030 eksperti ir sarūpējuši darba lapu komplektu 1.- 4. klašu skolēniem, ko var izmantot ikviens vecāks vai skolotājs, lai palīdzētu bērniem uzzināt un iemācīties ko jaunu. Uzdevumi būs lielisks palīgs, lai atkārtotu arī jau zināmas lietas.

 • VISC ziņas: Aktuāla un noderīga informācija jaunāko klašu skolēnu pedagogiem un vecākiem.

  13.01.2021.

  Valsts izglītības satura centrs informē, ka šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem, tomēr tiek ņemta vērā esošā epidemioloģiskā situācija valstī un plānoti iespējamie diagnosticējošo darbu un noslēguma pārbaudījumu norises scenāriji. Par jebkuru pārbaudes norises laiku nomaiņu jāveic grozījumi MK noteikumos.

 • Skolu ziņas: Kopā ar teātra mākslu pret ID stereotipiem!

  12.01.2021.

  Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ projekts “Fighting Identities Stereotypes Together” ir beidzies. Divu gadu laikā skolēniem tika sniegtas teorētiskās un praktiskās zināšanas skatuves runā un aktiermeistarībā, lai attīstītu viņu spējas, talantu, radošumu un veidotu daudzveidīgas prasmes teātra mākslas jomā.

 • Pirmsskolu ziņas: Erasmus+ projekta DEHORS tiešsaistes interaktīvā karte

  11.01.2021.

  Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestāde no 1.09.2018. līdz 31.08.2021. īsteno Erasmus+ programmas pamatdarbības KA2 “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa” projektu “Inovatīvā mācību satura izstrādāšana pirmsskolas izglītības iestādes brīvdabas teritorijā” /“Developing Innovative learning contexts in preschools’ outdoor spaces”/. (DEHORS)

 • LCB ziņas: No 12. janvāra Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles atsāk darbu

  11.01.2021.

  Saskaņā ar 2021. gada 7. janvāra grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Kultūras ministrijas vadlīnijām bibliotēku darbībai Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles no 12. janvāra atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, lai nodrošinātu grāmatu izsniegšanu un saņemšanu.

 • Latvijas Universitātes Open Minded apmācību klāsts

  11.01.2021.

  Katra skolotāja svarīgākie darba instrumenti ir tie, kas mums doti uz mūžu: prāts, ķermenis un sirds. Šajā sarežģītajā laikā īpaši būtiski ir parūpēties par sevi. Tad, ja paši esam veseli, mierīgi un priecīgi, varam labi veikt savus darbus un pienākumus.

 • 1.februārī Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija

  11.01.2021.

  Pavisam drīz sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs. 2021./2022.mācību gadā mācības 1.klasē jāuzsāk 2014.gadā dzimušajiem bērniem, bet atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības, bērns var sākt pamatizglītības apguvi arī 6 gadu vecumā saskaņā ar vecāku (aizbildņu) vēlmēm vai 8 gadu vecumā, pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinumu (ģimenes ārsta atzinums jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē, ja vēlas palikt iestādē vēl gadu).

 • Līdzšinējie un papildu drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai līdz 25.janvārim

  11.01.2021.

  Turpinoties Covid-19 izplatības pieaugumam, līdzšinējie drošības pasākumi, tostarp komandantstunda jeb “mājsēde” nedēļas nogalēs, kā arī aizliegums sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus, būs spēkā vēl divas nedēļas – līdz 25.janvārim. Vienlaikus no pirmdienas, 12.janvāra, ir nedaudz paplašināts veikalos nopērkamo pirmās nepieciešamības preču klāsts, durvis vērs bibliotēkas, lai izsniegtu grāmatas, kā arī līdz 22.janvārim tiek pagarināts ziemas brīvlaiks 1.–4.klases skolēniem.

 • Barikāžu laika atceres konference "X stunda. Barikādēm 30"

  08.01.2021.

  2021.gads Latvijas valsts simtgades programmā ir noslēdzošais, tā vadmotīvs – AUGŠANA. Turpinām atzīmēt notikumus, kas pirms 100 un pirms 30 gadiem bija izšķiroši Latvijas valstij. Viens no šā gada Latvijas valsts simtgades programmas akcentiem ir 1991.gada janvāra barikāžu trīsdesmitgade, godinot Latvijas neatkarības atbalstītājus, kas aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

 • Ja nepieciešams atbalsts krīzes situācijā vai nedrošā brīdī

  08.01.2021.

  Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, bet ir svarīgi darīt visu, lai palīdzētu sev un līdzcilvēkiem tikt galā ar negatīvajām emocijām.