Jaunumi

 • Centra vidusskolas skolēni realizē projektu par Latgales kultūru

  10.05.2018.

  Š.g. 8.maijā, īstenojot projektu Nr.8.3.2.2/16/1/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, Daugavpils Centra vidusskolas 8.a un 8.b klases skolēnu grupa devās mācību ekskursijā uz Rēzekni un Rēzeknes novadu, lai iepazītu kultūras un dabas vērtības šajā Latgales daļā. Ne velti Rēzekni dēvē par Latgales sirdi, jo te gan uz ielas, gan dažādās iestādēs joprojām dzirdama skaidra latgaliešu valoda, cilvēki augstā cieņā un godā tur novada pagātnes mantojumu un ar latgalisku sīkstumu realizē savas ieceres.

 • Daugavpilī prezentēs grāmatu “Platās acis” – aizkustinošu stāstu par latviešu likteņiem Otrā pasaules kara beigās

  09.05.2018.

  Š.g. 16.maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) notiks apgādā “Mansards” jauniznākušās grāmatas “Platās acis” atvēršanas pasākums, piedaloties autorei – latviešu izcelsmes amerikānietei Marijai Platacei Fačsai Fainai, grāmatas tulkotājam Zigurdam Skābardim un vēsturniekam Laurim Olupam. Sarīkojums turpinās Latvijas valsts simtgadei veltīto bibliotēkas pasākumu ciklu “Mēs – Latvijai”.

 • Baltā galdauta svētki

  09.05.2018.

  4.maijā Latvijas pilsētās un laukos atzīmē Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu – PAR dienu. Valsts vidienē un nomalēs par godu šim notikumam svin Baltā galdauta svētkus, kuros sanāk kopā radi, kaimiņi, draugi, viena pagasta ļaudis, lai klātu svētku galdu un paustu kopības sajūtas.

 • Aprīlis – bērnu drošības mēnesis

  08.05.2018.

  Aprīlī Daugavpils pilsētas 18.pirmsskolas izglītības iestādē īpaša uzmanība veltīta bērnu drošībai. Pie bērniem viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils nodaļas pārstāvis Guntiņš, kas bērniem stāstīja par pareizu un nepareizu rīcību situācijās, kad nepieciešama palīdzība.

 • Zīmējumu konkurss par zviedru bērnu literatūru

  07.05.2018.

  Latgales Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību Latvijā izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Mans mīļākais varonis zviedru bērnu literatūrā”, kurā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas skolu 4.-5.klašu skolēni. Konkursa mērķis ir paplašināt skolēnu zināšanas par zviedru bērnu rakstnieku daiļradi un rosināt interesi par zviedru literatūru un kultūru.

 • Daugavpils 3.vidusskolas skolēni popularizē savu pilsētu ERASMUS+ projektā

  07.05.2018.

  Š.g. aprīļa pēdējā nedēļa Daugavpils 3.vidusskolas 8.klašu skolēniem bija īpaši nozīmīga, jo skolā viesojās skolēni no Itālijas un Spānijas Erasmus+ programmas projekta „Scan your city and culture with Apps”. Tikšanās galvenie mērķi bija, izmantojot mobilās aplikācijas, pētīt savas pilsētas un novada raksturīgākās vietas un objektus, kā arī rast kopīgu valodu un sadarboties starptautiskā komandā.

 • Maziem mirkļiem ir liela nozīme

  07.05.2018.

  Daugavpils Centra vidusskolas foajē jau vairākas dienas skolēni, skolotāji un viesi varēja aplūkot burvīgi skaistu izstādi “Sirdslieta – izšūšana”. Š.g. 2.maija pēcpusdienā notika izstādes atklāšana. Tajā redzami 3.b klases skolnieces Evelīnas Kezikas un 7.a klases skolnieka Oļģerta Kezika māmiņas Olgas Kezikas krustdūrienā izšūti darbi.