Jaunumi

 • Karjeras LAVKA

  12.10.2017.

  Š.g. 16.oktobrī plkst. 14.30 Karjeras nedēļu Daugavpilī atklās LAVKA sarunu cikla pasākums, kas šoreiz notiks zinātkāres centrā „ZINOO Daugavpils” (Vienības iela 30).

 • “Spārītes” Ievārījuma svētki

  12.10.2017.

  Š.g. 11.oktobrī Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolasizglītības iestādes kolektīvs svinēja Ievārījuma svētkus, kuri jau ir kļuvuši par iestādes ikgadēju tradīciju. Mūsu audzēkņiem ar vecākiem un pirmsskolas darbiniekiem bija piedāvāta iespēja dalīties ar visneparastākajām un oriģinālākajām ievārījuma receptēm.

 • Putras diena Daugavpils pilsētas 12.pirmsskolas izglītības iestādē

  10.10.2017.

  10.oktobrī ar plašām aktivitātēm visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā Putras diena. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas. Mūsdienās tās ir ieguvušas jaunu veidolu un ir gan vienkārši, gan garšīgi pagatavojamas. Turklāt uztura speciālisti ir vienisprātis, ka graudaugu putras ir enerģijas un spēka avots, jo satur saliktos ogļhidrātus, kas organismā nodrošina lēnu cukura līmeņa paaugstināšanos – tātad pakāpenisku un ilgstošu enerģiju.

 • Aicinām pieteikt brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2017”

  10.10.2017.

  5.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā brīvprātīgo diena. Aicinām Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt pretendentus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2017”, kas 2.decembrī norisināsies Rīgā. Pieteikt var brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2016.gada 1.novembra līdz 2017.gada 31.oktobrim, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt gan dažāda vecuma cilvēku, gan organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Latvijā godināšana notiks jau ceturto gadu.

 • Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi iesaistīsies gadskārtējā makulatūras vākšanas kampaņā

  09.10.2017.

  Īstenojot vides izglītības programmu Latvijas mācību iestādēs, “Zaļā josta” izsludina gadskārtējo makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Tā ietvaros skolu un pirmsskolas vecuma bērni tiks ne tikai praktiski iesaistīti nevajadzīgo papīru nogādē pārstrādei, bet arī ar dažādu izglītojošu aktivitāšu palīdzību mācīti mazināt pašu radīto atkritumu apjomu un rūpēties par vidi.

 • Avangardā – Latgales skolotāji

  06.10.2017.

  Skolotāju dienas priekšvakarā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās eTwinning, Erasmus+ vadībā norisinājās kārtējā Starptautiskā tematiskā skolotāju konference „Learning to think in digital society” („Iemācīties domāt digitālā sabiedrībā”). Konferencē piedalījās skolotāji no visām Eiropas Savienības valstīm, kā arī pārstāvji no Gruzijas, Ukrainas, Armēnijas, Moldovas un Tunisijas.

 • Nora Ikstena iepazīstinās ar romānu “Mātes piens”

  06.10.2017.

  Š.g. 26.oktobrī Daugavpilī viesosies slavenā latviešu rakstniece Nora Ikstena, lai iepazīstinātu interesentus ar savu romānu “Mātes piens”, kurš pirms dažiem gadiem iznācis apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Pasākums turpina Latvijas simtgadei veltītu literāru tikšanos ciklu, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) VKKF finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 3.kārtas ietvaros.

 • Konkurss „Swedbank jaunais Daugavpils skolotājs 2017” noslēdzies

  06.10.2017.

  Jau sesto gadu sadarbībā ar Swedbank Daugavpils filiāli Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) organizē konkursu „Swedbank jaunais Daugavpils skolotājs”. Dalībai konkursā katra pilsētas izglītības iestāde drīkst izvirzīt vienu jauno skolotāju, kura darba stāžs ir no viena līdz pieciem gadiem un kurš apliecina savu spēju strādāt izcili, ar izdomu un paraugu aizraujot savus audzēkņus.