Jaunumi

 • Pirmsskolu ziņas: Grupas dzimšanas diena!

  09.11.2018.

  Parasti pirmsskolas izglītības iestādēs atzīmē bērnu dzimšanas dienas. Bet šogad mūsu grupas pedagogi piedāvāja bērniem padomāt un spriest par to, vai tikai cilvēkiem var būt dzimšanas diena. Viedokļu apmaiņas procesā nonācām pie risinājuma, ka mūsu grupai arī ir dzimšanas diena, un tā noteikti jāatzīmē! 1. novembrī mūsu grupas telpā bija sapulcējušies visi grupas izglītojamie un viņu ģimeņu locekļi, lai svinīgi un jautri atzīmētu jaunus svētkus – grupas dzimšanas dienu.

 • Lasīšanas entuziastiem, grāmatmīļiem un lasītveicināšanas atbalstītājiem!

  09.11.2018.

  2017.gadā pirmo reizi valstī tika īstenota Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotā Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība. Arī Daugavpils izglītības iestāžu 5.–6.klašu skolēni veiksmīgi startēja un pārstāvēja skolu gan vietējā, gan pilsētas, gan arī valsts mērogā. Paldies par atsaucību un sadarbību! Sveicieni visiem, kuri piedalījās, gatavojās, iedvesmoja, juta līdzi un atbalstīja. Pagājušā gada pieredze liecina, ka tas bija enerģisks atspēriens aktīvai tradīcijas turpināšanai arī šogad. Idejas autori no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ir devuši zaļo gaismu Skaļās lasīšanas startam. Tagad ir īstais laiks uzsākt gatavošanos 1.konkursa kārtai.

 • Nepieskatītā informatīvā telpa internetā

  09.11.2018.

  Šī gada 7. novembrī īsi pirms Latvijas valsts simtgades svētkiem Daugavpils Valsts ģimnāzijā, Latgales reģiona debašu centrā Daugavpils, Krāslavas, Līvānu 10.-12. klašu debatētāji sanāca kopā uz debašu turnīru, lai debatētu, vai valstij ir/nav jāuzrauga informatīvā telpa internetā. Mūsdienu informatīvā telpa, kas iekļauj sevī gan dažādus masu medijus, gan interneta sociālos tīklus, ir plaša un daudzpusīga. Šī telpa mēdz būt nepieskatīta un nekontrolēta, kas nes līdzi viltus ziņu izplatību, kibernoziegumus, datu noplūdi u.c.. Pasaulē vēl notiek diskusijas par to, vai, piemēram, Facebook ir medijs, vai blogeris ir medijs (nav vienotas izpratnes par to), tad ir skaidrs, ka Facebook, blogeri, Youtuberi un Youtube slavenības piedalās informatīvās telpas veidošanā. Kas ir atbildīgs par to, kas tiek rakstīts blogos, kāda rakstura ziņas tiek publicētas Facebook, Twitter utt., vai par to kādam vispār ir jāatbild?

 • Skolu ziņas: Nākotnes skola top šodien

  09.11.2018.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola sāk īstenot Erasmus+ programmas skolu sektora projektu “Nākotnes skola top šodien”, kura ietvaros vairāki skolotāji un administrācija apgūs inovācijas kursos un vēros kolēģu darbu ārzemēs.No 22. līdz 26.oktobrim šī projekta ietvaros angļu valodas skolotāja apmeklēja kursus "Uzlabo savas mācīšanas idejas"(“Spice Up Your Teaching Ideas”) Lielbritānijā, Jorkā (York). Kursu programma ir veidota tā, lai vienas nedēļas laikā praktisku nodarbību ietvaros skolotāji apgūtu materiālu, kas palīdzētu uzlabot pedagoga zināšanas par to, kā “atdzīvināt” stundas un padarīt tās mācīties motivējošākas.

 • Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Paulu Bankovski

  08.11.2018.

  15. novembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstnieks Pauls Bankovskis, lai iepazīstinātu ar savu romānu “18”, kurš 2014. gadā iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas ietvaros.Literārā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka turpina iepazīstināt daugavpiliešus ar spilgtiem latviešu rakstniekiem, kuri savā daiļradē pievēršas Latvijas 20. gadsimta vēstures līkločiem. Līdz šim Daugavpilī jau viesojās Andris Akmentiņš (“Skolotāji”), Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”) un Arno Jundze (“Sarkanais dzīvsudrabs”). Valsts svētku nedēļā, 15. novembrī, viņiem pievienosies Pauls Bankovskis sarunai par romānu “18”, kurš tāpat kā augšminētie darbi iznācis apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Tajā autors reflektē par 1917./1918. gada notikumiem Latvijā īsi pirms valsts dibināšanas, sev raksturīgajā apcerīgajā manierē risinot tādas tēmas kā vēsture, laiks un valstiskums.

 • No brīvības līdz brīvībai

  08.11.2018.

  2018.gada 14. novembrī Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) plkst. 14.30 notiks Brīvības forums “Sirdī daugavpilietis”.2018. gadā Daugavpils pilsētas dome piedalās Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētā projektā „Brīvības ielu stāsts 9 pilsētās, reģionu simboli un vērtības”, ko Daugavpilī īsteno Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs.Projekta ietvaros jau ir organizēta izstāde “Brīvības stāsti: ģimenes vēsture – Latvijas vēsture”, kuras tapšanā piedalījās paši daugavpilieši, radoši un emocionāli stāstot par Daugavpils ģimeņu dzīves līkločiem Likteņupes krastos kopš Latvijas dzimšanas līdz pat mūsdienām. Savukārt turpinājumā pilsētas skolu jaunieši tiek aicināti uz forumu „Sirdī daugavpilietis”, kurā no paaudzes paaudzei tiks izstāstīts Daugavpils stāsts.

 • Skolu ziņas: Ekoskolu Rīcības dienas Daugavpils 12.vidusskolā

  07.11.2018.

  Ekoskolu Rīcības dienas ir plaša ikgadēja vides kampaņa Latvijā, kurā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skola, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mainīt priekšstatus un paradumus vides vārdā. Šogad Rīcības dienas ir veltītas svarīgai tēmai – plastmasas piesārņojumam. Ievērojot, ka plastmasa ir arī būtisks Baltijas jūras piesārņojuma avots, kampaņas tēma ir “NĒ vienreizlietojamai plastmasai!”.

 • Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Daugavpils 16.vidusskolā: Radošā darbnīca “Mēs kopā rakstām nākotni”

  07.11.2018.

  "Manas gleznas-tas ir neparedzams ceļojums nezināmā pasaulē.”(Marks Rotko, mākslinieks, glezniecības krāsu laukumu pamatlicējs)

  Pateicoties projektam "Latvijas skolas soma”, 5.b klases skolēniem bija iespēja apmeklēt starptautisko Marka Rotko simpoziju 2018 ,,Mēs kopā gleznojam savu nākotni’’ un piedalīties radošajās darbnīcās.

 • Aicina iepazīties ar jaunu latviešu valodas rokasgrāmatu

  07.11.2018.

  Latviešu valodas aģentūra izveidojusi elektronisku latviešu valodas rokasgrāmatu.Iepazīt jauno līdzekli iespējams seminārā, kurš notiks 2018. gada 8. novembrī pulksten 14.00–16.00 Daugavpils Universitātes 309. auditorijā Daugavpilī, Vienības ielā 13.