Arhīvs

 • Starptautiskajā festivālā “Riga Symphony-2019” galvenā balva daugavpiliešiem!

  20.12.2019.

  Vakar, 19.decembrī, Starptautiskajā jauniešu vokāla un mūzikas konkursā-festivālā „Riga Symphony-2019” nominācijā „Kora un ansambļu mūzika” mūsu pilsētas kolektīvs „Vocal Band Wonderland” (vadītāja: dziedātāja un pedagoģe Alisa Ciburevkina) ieguva galveno balvu. Šajā gadā konkursā piedalījās gandrīz 400 dalībnieku vairāk nekā no 30 valstīm. Ansamblis „Vocal Band Wonderland”, kura sastāvā ir A.V.Šapkina, A.Kaļina, Ē.Plopa, S.Jokste, Ņ.Pavlovs, konkursā izpildīja Latvijas folkgrupas „Auļi” un „Tautumeitu” dziesmu „Dzied papriekšu, brāļamāsa”.

 • Pirmsskolu ziņas: Ziemassvētku gaidās Daugavpils pilsētas 12.pirmsskolas izglītības iestāde

  18.12.2019.

  Gaidot svētkus, laiks skrien nemanāmi ātri. Visa iestāde kā skudru pūznis rosās darbībā. Katra grupiņa, gaitenis, pastaigu laukumiņš priecē skatienu. Svētki vieno cilvēkus labās domās un darbos. Lepojamies ar mūsu tradīciju – izrotāt pagalmā eglīti ar paštaisītiem rotājumiem. Katras ģimenes “brīnums” padara mūsu eglīti neatkārtojamu un vienreizēju. Ziemā ceļš uz dārziņu un mājām bērniem vienmēr ir garāks, stāstot eglītei savus mazus noslēpumus.

 • Skolu ziņas: Piektā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”

  17.12.2019.

  No 2019.gada 9. līdz 13.decembrim Polijā, SŁupskā, Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka skolā tika novadīta piektā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni”. Daugavpils 11.pamatskolu pārstāvēja svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova, mūzikas skolotāja Olga Bančenkova un 7., 8., 9.klašu izglītojamās Liāna Tavkiņa, Viktorija Dmitrijeva, Sofija Fjodorova un Viktorija Kozlova.

 • Skolu ziņas: Klāt skaistais dāvanu laiks

  17.12.2019.

  Dāvanas saņemt patīk visiem, bet Daugavpils 3.vidusskolas skolēni labi zina to sajūtu, kas rodas, kad vari sagādāt prieku kādam citam. Jau par labu un ilggadēju tradīciju ir kļuvusi decembrī notiekošā labdarības akcija “Ziemassvētki visiem”, kuras laikā skolēni un skolotāji sarūpē dāvanas sociālās rehabilitācijas dienas aprūpes centra klientiem.

 • Skolu ziņas: Ceļā uz mediķa profesiju

  17.12.2019.

  9., 10., 11.klases skolēni klases stundu laikā paplašināja savas zināšanas medicīniskajā terminoloģijā, praktiskajā nodarbībā apguva iemaņas, kā palīdzēt cilvēkam, kurš nonācis nelaimē. Pārstāvji no Sarkanā krusta kopā ar skolēniem izspēlēja situācijas, kas jādara, ja ir griezta brūce, ja kājā ir iedūrusies nagla, ja cilvēks guļ bezsamaņā uz ielas, ja ir notikusi avārija uz ceļa, kā apturēt deguna asiņošanu, kā rīkoties, ja cilvēks ir aizrijies. Skolēni paši varēja ieģipsēt roku, apsaitēt slimo pirkstu, veikt sirds masāžu manekenam.

 • Kursi angļu valodas un CLIL skolotājiem “Lietpratībā balstīta mācīšanās”

  16.12.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un “Skola2030” projekta komanda organizē divu dienu tālākizglītības kursus angļu valodas un CLIL skolotājiem Daugavpilī 2020.gada 16.-17.janvārī. Kursu nosaukums ir “Lietpratībā balstīta mācīšanās”. Kursu tēmas ir “Lietpratībā balstīta mācīšanās un jaunā izglītības programma” (1.dienā) un “CLIL mācību procesā” (2.dienā).

 • Skolu ziņas: Skolēniem par karjeras iespējām viesnīcu biznesā

  16.12.2019.

  Daugavpils 3.vidusskolas 7.klašu skolēniem bija unikāla iespēja doties mācību ekskursijā uz lielāko un vecāko mūsu pilsētas viesnīcu „Latgola”. Šī pasākuma mērķis bija iepazīties ar viesnīcu struktūru, profesiju daudzveidību šajā nozarē, kādas prasmes un iemaņas vajadzīgas, lai skolēni varētu veidot karjeru šajā jomā.

 • Erasmus+ projekti - inovācijas izglītībā

  16.12.2019.

  2019.gada 12.decembrī jau otro gadu Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) organizēja semināru par ES Erasmus+ projektu programmas ieguvumiem izglītības iestādēs. Daugavpils pašvaldības iestāžu finansiālais pienesums kopš 2014.gada ir vairāk kā 2 miljoni eiro, un šobrīd DPIP centralizētajā grāmatvedībā ir aktīvi 55 Erasmus+ projekti.

 • Daugavpils iedzīvotāji uzlabo valsts valodas zināšanas

  16.12.2019.

  Kopš 2012.gada Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizē bezmaksas latviešu valodas kursus, kuru mācības finansē Daugavpils pilsētas dome. Šogad pirmie kursi tika rīkoti pavasarī, otri – rudenī. Kopā tika noorganizētas 15 grupas dažādos mikrorajonos. Jāpiemin, ka nodarbības notika dažādos līmeņos.