Arhīvs

 • Saikne ar pagātni un tagadni

  26.04.2019.

  Žabo pirmo reizi eiropiešu kostīmos parādījās XVII gadsimtā un bija katra vīrieša apģērba neatņemama sastāvdaļa. To nēsāja ar sniegbaltiem krekliem kā bagātības un pārticības simbolu. Tomēr XIX gadsimta vidū žabo gandrīz izzuda no vīriešu apģērba un kļuva par sieviešu aksesuāru, kas ir saglabājies līdz pat mūsdienām.

 • Bibliotēkā atklās mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstādi “Miniatūras”

  25.04.2019.

  2.maijā plkst.16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras”. Izstādē iekļautie darbi ir tapuši Daugavpils cietoksnī. Abstraktos mazformāta gleznojumos tverti Latvijai tipisku ainavu motīvi, kas māksliniecei šķiet svarīgi viņas identitātes veidotāji.

 • Pirmsskolu ziņas: Putnēnu bibliotēka gaida mazos lasītājus!

  25.04.2019.

  Šajā nedēļa Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa, kad īpaša uzmanība sabiedrībā tiek pievērsta grāmatas nozīmei cilvēka dzīvē. Mūsu, strauji mainīgajā pasaulē, kad milzīgs gadžetu skaits pavada cilvēku uz katra soļa, grāmata turpina nest labo un mūžīgo.

 • Video sveicienu konkurss Kara Flotes gadadienai

  24.04.2019.

  Šogad, 10.augustā, LR Nacionāli Bruņoto spēku Jūras spēki atzīmē Latvijas Kara flotes 100.gadadienu. Lai popularizētu Latvijas Kara Flotes vēsturi jauniešos – skolniekos, Latvijas skolu skolēni tiek aicināti piedalīties konkursā un izveidot video sveicienu Kara Flotes gadadienai.

 • Latvijas lidsabiedrība airBaltic rīko lidsabiedrības Karjeras dienu

  24.03.2019.

  Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada 26.aprīlī no plkst.11.00 līdz plkst.13.00 airBaltic Training telpās jau otro reizi rīkos ikgadējo lidsabiedrības Karjeras dienu, uz kuru aicina visus interesentus, kas ir motivēti un meklē darba iespējas, kā arī studentus, kuri ir ieinteresēti iziet praksi airBaltic.

 • Skolu ziņas: Daugavpils Vienības pamatskolas 6.klases skolēni apmeklēja Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centru

  24.04.2019.

  2019.gada 26.februārī plkst.15.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā tika svinīgi atklāts digitālo aktivitāšu centrs, kurā Daugavpils ģimenes ar bērniem un citi interesenti var aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, izmantojot inovatīvus digitālo tehnoloģiju risinājumus atpūtai, mācībām, izklaidei un interesantai kopā būšanai.

 • Pirmsskolu ziņas: Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē notika starptautiskā konference

  24.04.2019.

  Pagājušajā, 2018.gadā, mūsu valsts plaši un krāšņi nosvinēja simtgades jubileju. Latvijas valsts simtgades svinēšana aizsākās jau 2016.gada beigās, kad Ministru kabinets apstiprināja Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021.gadam, kas veidots, lai nostiprinātu esošās un radītu paliekošas vērtības nākotnei. Arī Valsts izglītības satura centrs, īstenojot pasākumu ciklu “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons”, ir aicinājis izglītības iestādes, to darbiniekus un izglītojamos ilgtermiņā iesaistīties Latvijas valsts simtgades svinēšanā.

 • Velo sezona tuvojas!

  23.04.2019.

  Sākoties velo sezonai, aicinām arī izglītības iestādēs pievērst bērnu uzmanību velo drošības jautājumiem.Valsts policija aprīlī veic dažādas aktivitātes, lai pievērstu uzmanību un informētu sabiedrību par velo drošības tēmu, t.sk. par velo reģistrēšanas jautājumu (detalizēta informācija par velo reģistrēšanu pieejama CSDD mājas lapā).