Arhīvs

 • Skolu ziņas: Akcija „Atpakaļ uz skolu 2019” Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

  13.05.2019.

  Jau piekto gadu Eiropas dienas ietvaros Daugavpils Krievu vidusskola-licejs piedalās akcijā “Atpakaļ uz skolu”, kuru rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Katru pavasari Eiropas lietu eksperti dodas uz izglītības iestādēm, lai pievērstu skolēnu uzmanību Eiropas Savienības aktualitātēm, jauniešu iespējām, stāstītu par savu izglītības ceļu un darba ikdienu.

 • Noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”

  13.05.2019.

  11.maijā ar spraigu finālspēli noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā šogad pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 262 komandas. Neklātienes kārtu izturēja, un finālā par spēcīgākās titulu sacentās 62 komandas no sešiem Latvijas reģioniem – Latgales, Zemgales, Vidzemes, Kurzemes, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas. Augsto valsts mēroga 4.vietu izcīnīja skolēnu komanda “FIZZALKŠI” no Daugavpils Centra vidusskolas, iegūstot vērtīgas balvas no festivāla partneriem, kā arī iespēju doties aizraujošā vasaras nometnē.

 • Daugavpilieši uzvar „Eiropas eksāmenā” un iegūst balvu arī “Eiropas darbnīcā”!

  13.05.2019.

  9.maijā, Eiropas dienā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts apliecināt savas zināšanas, piedaloties „Eiropas eksāmenā” – tests ar daudzveidīgiem jautājumiem par Eiropu. „Eiropas eksāmens” notika jau sesto gadu un dalībnieku aktivitāte turpina augt – šogad eksāmenu nokārtoja jau 19 182 dalībnieki. Dalībnieku pozitīvie komentāri liecina, ka „Eiropas eksāmens” ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, mudinot padomāt un pārbaudīt savas zināšanas par daudzveidīgām tēmām, kas skar mūsu ikdienu. „Prieks, ka Eiropas diena kļūst par prāta svētkiem!” tā vēsta viens no dalībniekiem komentāros.

 • “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” jeb Muzeju nakts 2019 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

  13.05.2019.

  Kārtējo reizi Daugavpilī norisināsies viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad ir “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vērs durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto ir ““Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Tās atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs.

 • Erasmus+ darba vērošana mūzikas un mākslas skolā Turcijā

  13.05.2019.

  Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece vidusskolas mācību darbā, metodiķe, angļu valodas un latviešu valodas un literatūras skolotāja, 2019.gada no 28.aprīļa līdz 2.maijam, Erasmus+ programmas skolu sektora projekta “Nākotnes skola top šodien” ietvaros, apmeklēja Mūzikas un mākslas skolu Sivas pilsētā, Turcijā.

 • Daugavpils bērnus apciemos slovēņu rakstniece Majda Korena

  09.05.2019.

  Lasītveicināšanas programmas “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros no 10.līdz 15.maijam Latvijā viesosies slovēņu rakstniece Majda Korena (Majda Koren), grāmatas “Uzvāri man pasaciņu!” (Liels un mazs, 2018) autore. Rakstniece apmeklēs Rīgu, Daugavpili un Madonu – pilsētas, kurās mīt aktīvi programmas dalībnieki. Tikšanās ar Daugavpils jaunajiem lasītājiem notiks 13.maijā.

 • Pirmsskolu ziņas: Pētnieciskā darbība J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas pirmsskolas izglītības grupās

  09.05.2019.

  Š.g. 7.maijā, saulainā pavasara dienā, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas pirmsskolas izglītības pedagogu kolektīvs uzņēma viesus no Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēm, lai iepazīstinātu un dalītos pieredzē ar pieejām, kuras izmanto pedagoģiskā procesa organizēšanā. Semināra tēma “Pētnieciskā darbība pirmsskolā.”

 • MUZEJU NAKTS 2019 DAUGAVPILĪ

  08.05.2019.

  “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” – šīs Rūdolfa Blaumaņa rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Šī gada Muzeju nakts tēma “Tālavas taurētājs” atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs. Domās par mūsu ģimenēm, dzimtām un tautu aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus Starptautiskajā muzeju naktī 18.maijā iedziļināties muzeju atmosfērā, interesantās aktivitātēs, krāšņos šovos, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos.

 • Mājturībnieku panākumi atklātajās valsts olimpiādēs

  08.05.2019.

  Šajā mācību gadā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils 11.pamatskolas, Daugavpils 15.vidusskolas skolēni un skolotāji piedalījās 15.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 6.-9.klasei tekstila tehnoloģijās; 6.atklātajā mājsaimniecības olimpiādē „Mēs – Latvijas nākotnei” un 20.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē “Pasakas – Ziedu pasakas” (koka un metāla tehnoloģijas) 3.posmā. Olimpiādes organizēja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Latvijas Mājturības pedagogu biedrība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.