Arhīvs

 • Daugavpilī notiks praktisks seminārs “Metožu karuselis”

  13.03.2019.

  2019.gada 29.martā Daugavpilī notiks praktisks seminārs “Metožu karuselis”. Praktiskais seminārs paredzēts izglītības un jaunatnes darbiniekiem, karjeras konsultantiem, psihologiem, sociālajiem darbiniekiem, nodarbību un mācību vadītājiem, jauniešu atbalsta personām un citiem interesentiem.Praktiskā semināra mērķis ir iepazīstināt ar vairāk nekā 20 spēles veida izglītojošām metodēm un to izmantošanu mācību un darba procesā.

 • Noskaidroti Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē un Gada balvas laureāti

  13.03.2019.

  Vakar, 12. martā, Daugavpils teātrī notika Daugavpils Universitātes zināšanu un mūžīgās jaunības simbola – Hesperīdu zelta ābola – pasniegšanas ceremonija.Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē un Gada balvas pasniegšanas pasākumā tiks sumināti un apbalvoti labākie universitātes darbinieki un studenti par 2018.gadā veikto ieguldījumu universitātes attīstībā un popularizēšanā.

 • Pirmsskolu ziņas: Sieviešu un šokolādes diena Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē

  12.03.2019.

  Nav noslēpums, ka daudzveidīgajā saldumu pasaulē vispopulārākais gardums ir šokolāde, kas garšo gan bērniem, gan pieaugušajiem, īpaši sievietēm. Ņemot to vērā, Daugavpils pilsētas 15.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupā “Ziediņš” radās ideja apvienot sieviešu dienas svinēšanu ar šokolādes svētkiem, iepriecinot bērnu māmiņas un pie reizes paplašinot bērnu vispārējas prasmes un zināšanas par šokolādi.

 • Izglītības iestādes var pieteikt mācības pieaugušajiem

  12.03.2019.

  Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi mācību programmu pieteikšanu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ceturtajai kārtai, kuru plānots izsludināt šī gada maijā. Izglītības institūcijas līdz 2019.gada 12.aprīlim var pieteikt mācību programmas 12 dažādās nozarēs, kā arī astoņās mūžizglītības kompetencēs.

 • Eseju konkurss skolēniem “Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem”

  12.03.2019.

  Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (turpmāk – VBTAI) izsludina konkursu skolēniem “Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem”. Konkursa gaitā skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja formulēt un izteikt savas domas, idejas un pārdomas, ko viņi vēlētos paust saviem vecākiem, taču dažādu iemeslu dēļ tas nav izdevies vai nav iespējams.

 • Skolu ziņas: Veiksmīgi noslēdzies Nacionālais eTwinning projekts „Es – putnu draugs!”

  11.03.2019.

  No 2019.gada 28.februāra līdz 1.martam "Semara H Hotel Lielupe", Jūrmalā, notika ES programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitātes eTwinning pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārs "Mentoringa programma un projektu veidošana “eTwinning Skola” titula skolām, 2.daļa”, kurā Daugavpili pārstāvēja Daugavpils 16.vidusskolas pedagogi Karīna Gomola (mentorējamais) un Svetlana Rudjko (mentors), kā arī skolas vadības pārstāve Regīna Urbanoviča.

 • Jauniešus aicina rīkot Ideju talkas

  11.03.2019.

  Gatavojoties 11. Lielajai Talkai, aizsākta tiek jauna aktivitāte, rosinot īpaši jauniešus sanākt kopā Ideju talkās, lai pieteiktu sabiedrībai savus radošos un drosmīgos risinājumus apkārtējās vides uzlabošanai ilgtermiņā. Lielā Talka, otrajā desmitgadē, arvien vairāk rosinās dažādas sabiedrības grupas domāt un rīkoties, lai kopīgiem spēkiem varētu dzīvot veselīgā un pārtikušā vidē.