Arhīvs

 • "Eiropas eksāmens"

  03.05.2019.

  Centrālais Eiropas dienas pasākums visas Latvijas mērogā ir "Eiropas eksāmens" (tests dažādām vecuma grupām ar 20 jautājumiem, dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, pieci labākie katrā vecuma grupā – vērtīgas balvas).

 • Publiskās runas konkursa rezultāti

  02.05.2019.

  29.aprīlī notika trešais publiskās runas konkurss 8.-12.klašu skolēniem, kuru rīko Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes valodu metodiķi. Šogad konkursā piedalījās 8 skolēni no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils 12.vidusskolas, Daugavpils 11.pamatskolas, Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Špoģu vidusskolas. Pieci dalībnieki uzstājās latviešu valodā, viens – krievu valodā un divas skolnieces savas runas iemaņas demonstrēja vācu valodā.

 • Zināmi Latgales reģiona 6.angļu valodas olimpiādes 8.-9.klašu skolēniem rezultāti

  02.05.2019.

  Rēzeknes Valsts 1.gimnāzijā š.g. 26.aprīlī notika Latgales reģiona 6.angļu valodas olimpiādē 8.-9.klašu skolēniem. Tajā piedalījās Daugavpils 27 skolēni no 14 skolām (Daugavpils 3., 9., 10., 12., 13, 15., 16.vidusskola, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils Valsts ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Daugavpils Centra vidusskola, Daugavpils Vienības un Saskaņas pamatskola).

 • Baltijas ceļam 30

  02.05.2019.

  Šogad aprit trīsdesmit gadi, kopš Baltijas valstu iedzīvotāji 1989.gada 23.augustā vienojās akcijā Baltijas ceļš.

 • Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

  02.05.2019.

  Atzīmējot Eiropas dienu, 9.maijā plkst.15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3.stāvā) norisināsies komandu prāta spēle “Latvija Eiropas Savienības mozaīkā”, kurā piedalīsies jaunieši no Daugavpils 10.vidusskolas. Skolēniem būs iespēja izjust sacensību garu un izmantot erudīcijas prasmes, lai atrastu atbildes uz āķīgiem jautājumiem par un ap Eiropas Savienību. Papildu pasākumi ar pieteikšanos skolēnu grupām tiek piedāvāti no 8.-10.maijam.

 • Veselības ministrija ir uzsākusi kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”

  02.05.2019.

  Veselības ministrija ir uzsākusi kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”, lai mazinātu tabakas izstrādājumu un alkohola atkarību izplatību, kā arī motivētu cilvēkus atteikties no atkarību izraisošām vielām. Kampaņas pirmo posmu galvenā mērķauditorija ir tieši jaunieši, tāpēc organizatori ir devušies izbraucienos uz skolām visā Latvijā, kā arī aicinājuši jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā.

 • Skolu ziņas: Daugavpils Vienības pamatskolā notika zinātkāri veicinošas nodarbības pamatskolas skolēniem „Aizrautīgā Eiropa”

  02.05.2019.

  Zinātkāri veicinošas nodarbības „Aizrautīgā Eiropa” vadīja Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, bet pozitīvu emociju Eiropas spēli – multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis. Tās bija vērtīgas, praktiskas nodarbības, kuru atslēgas vārdi bija Eiropas Savienība esi Tu pats; esi radošs, esi zinošs, esi aktīvs, domā, sapņo, esi!

 • DARBS PROJEKTĀ ES PILSOŅIEM TURPINĀS

  02.05.2019.

  2018.gada rudenī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sāka īstenot Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projektu “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna”. Projekta mērķis ir Eiropas vērtību aktualizēšana, lai veicinātu Eiropas pilsoņu sadarbību ne tikai politiskajā līmenī, bet arī pilsoniskajā. Projekta moto ir „Mēs zinām, mēs apspriežam, mēs izsakām savu viedokli par Eiropas Savienības vienotību un attīstību”.