Arhīvs

 • Daugavpils Universitātē tiksies zinātnieki mūzikas jomā

  2013.gada 9.maijā Daugavpils Universitātē norisināsies 8.starptautiskā zinātniskā konference Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, ko organizē Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju.

 • Rīgā pirmo reizi notiks drošības festivāls “PIEDZĪVOJUMU VASARA 2013”

  Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) informē, ka Valsts Policija sadarbībā ar Rīgas domi 2013. gada 25. maijā Rīgā, Kronvalda parkā rīkos drošības festivālu “PIEDZĪVOJUMU VASARA 2013”, kurā bērni, jaunieši tiks informēti par drošības pamatnoteikumiem. Pasākuma mērķis ir sniegt informāciju par dažādiem drošības aspektiem, kā arī papildināt apmeklētāju zināšanas par drošību un kārtību dažādās jomās.

 • 9.maijs – Eiropas diena

  „Mums ir jāapzinās vienotās Eiropas vērtības, ko ikdienā uztveram kā pašas par sevi saprotamas. Tajā pašā laikā tikai katrs septītais pasaules iedzīvotājs bauda tādas privilēģijas, kas ar likumu ir noteiktas Eiropas pilsoņiem,” Ansis Bogustovs.

 • Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

  Kopš 2009.gada Daugavpils Valsts ģimnāzijas audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja padziļināti apgūt vācu valodu starptautiskās programmas „Deutsches Sprachdiplom” (DSD) ietvaros, nokārtot eksāmenu, iegūt diplomu, kas apliecina skolēna spēju iegūt augstāko izglītību Vācijas augstskolās. Šogad DSD diplomu saņēma Anna Leikuma un Inese Cimode (skolotāja Olga Osipova).

 • "Saime" ielūdz uz 10 gadu jubilejas koncertu!

  Daugavpils Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime” ielūdz uz 10 gadu jubilejas koncertu. Šo gadu laikā deju kolektīvā dejojuši un dejo daudzi Daugavpils skolu un pirmsskolas iestāžu skolotāji un izglītības jomas darbinieki, pirmsskolēnu un skolēnu vecāki.Gaidīsim Jūs Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā 2013.gada 4.maijā Daugavpils teātrī plkst. 17.00.

 • Dinozauru pēddziņi Daugavpils 10.vidusskolā

  18.aprīlī Daugavpils 10.vidusskolā notika konkurss-spēle pilsētas 5.klašu skolēniem „Pa dinozauru pēdām.” Konkursa dalībniekus no 9 pilsētas skolām sagaidīja Mazais Dinozauriņš, kurš pavadīja skolas viesus visa pasākuma garumā. Šogad tika organizēts aizraujošs konkurss, kura laikā mazie dinozauru pētnieki cīnījās par uzvaru.Ceļojot pa dažādām stacijām, komandas veica daudzveidīgus uzdevumus. Bioloģijas kabinetā dalībnieki tika iepazīstināti ar paleontoloģijas ekspozīciju, bet Daugavpils 10.vidusskolas 8.klases skolēni viesiem sniedza iespēju ceļot laikā uz Zemes pirmsākumiem. Nākamā stacija bija „kinozāle”, kur pēc filmu fragmentu noskatīšanās vajadzēja veikt uzdevumus. Sekojot seno dzīvnieku pēdām, konkursa dalībnieku nokļuva nākamajā stacijā, kur norisinājās jautrā viktorīna.Ceļojuma noslēgumā visus gaidīja radošā stacija, kur varēja no māla izveidot savu dinozauriņu un paņemt to līdzi kā piemiņu no pasākuma un Daugavpils 10.vidusskolas.

 • Konkurss Eiropas Jūras dienas ietvaros

  Šogad Eiropas Jūras dienas ietvaros Vides izglītības fonds rīko konkursu 11-21 gadu veciem jauniešiem, kas vēlas veidot savu foto vai video stāstu par Baltijas jūru.

  Vairāk informācijas

 • Maijs – Imanta Ziedoņa mēnesis

  Godinot tautā iemīļotā dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa piemiņu, dzejniekam veltīto mēnesi veidos daudzveidīgs pasākumu kopums, kas ietvers gan Imanta Ziedoņa literārajam veikumam veltītas nodarbības un akcijas skolēniem, gan koncertus, izstādes, performances, grāmatu atvēršanas svētkus, pārraides televīzijā un starptautisku konferenci.

  Vairāk informācijas

  Programma

 • Sveicam literāro darbu konkursa uzvarētāju!

  1.maijā Latvijas Rakstnieku savienībā eksprezidents Guntis Ulmanis, skolēnu literāro darbu konkursa patrons, sveica konkursa uzvarētājus. Konkursam kopumā tika iesniegti 87 darbi – 50 dzejā un 37 prozā, kuri tika vērtēti 3 vecuma grupās – pamatskola (12-15 g), vidusskola (16-18 g) un augstskola (19 – 21).