Arhīvs

 • Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā ir pieejami e-žurnāli

  Jaunais un praktiskais e-žurnāls izglītības profesionāļiem „Skolas Vārds” veltīts izglītības jautājumiem, sākot no atbildīgo valsts iestāžu lēmumu skaidrojumiem, beidzot ar pašu skolotāju pieredzi un viedokļiem. Žurnālā var izlasīt par izglītības reformu norisi, profesionāļu pieredzi, komentārus, lēmumu skaidrojumus, intervijas ar izciliem skolotājiem, skolu direktoriem, izglītības jomas speciālistiem, analītiskus rakstus par aktuālām problēmām, rakstus par mūžizglītību, tālākizglītību un iespējām profesionālajā pilnveidē, kā arī ārvalstu pieredzi. Redakcijas dāvana skolotājiem – katru nedēļu tiek publicēti vairāki metodiskie materiāli dažādos mācību priekšmetos, ko skolotājiem ir iespēja praktiski izmantot savā darbā. Žurnāls iznāk katru nedēļu ceturtdienās elektroniskā formātā.

 • Laimīgā ģimene

  Kā vēsta ANO Bērnu tiesību Konvencijas 9.pants: „Katram bērnam ir tiesības dzīvot ar saviem vecākiem, izņemot gadījumus, kad tev var nodarīt ļaunumu. Tev ir tiesības dzīvot ģimenē, kas par tevi rūpējas”. Ņemot vērā šo Konvencijas punktu, mūsu 17.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi ar vecākiem pulcējās Valentīndienas priekšvakarā, lai kopīgi to atzīmētu un šoreiz parunātu par „Ģimenes mīlestību”.

 • Sveicieni Valentīna dienā!

  Jaukus, sirsnīgus VALENTĪNA DIENAS svētkus Jums novēl Daugavpils Dizaina un mākslas skolas „Saules skola” audzēkņi! Svētku pārsteigumu – dāvanu var izgatavot arī no papīra. Vienmēr ar oriģinālām idejām Jūs gatavi pārsteigt interjera dizaina izglītības programmas audzēkņi un skolotāja Aida Surina!

 • „Ēnošana” Daugavpils Universitātē

  2013.gada 13.februāris visā Latvijā aizritēja „Ēnu dienas” noskaņās. Ceturto gadu pēc kārtas skolēnu izglītojošajā profesionālās orientācijas pasākumā aktīvi iesaistījās arī Daugavpils Universitāte, piedāvājot iespēju skolu jaunatnei iepazīt gan universitātes rektora, gan dažādu struktūrvienību vadītāju un speciālistu ikdienu un darba specifiku.

 • Mūsu volejbolistu sasniegumi

  12.februārī Līvānos notika Latgales reģiona skolēnu finālsacensības volejbolā 1999.-2000.gadā dzimušajiem skolēniem. Sacensībās piedalījās astoņas zēnu un sešas meiteņu komandas. Mūsu jaunie sportisti iepriecināja sevi, skolotājus un pilsētu ar godalgotām vietām: Centra vidusskolas meiteņu komanda ieguva 2.vietu, bet 9.vidusskolas zēnu komanda – 3.vietu.

 • Stipendijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem 2013.gadam

  Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā sesto gadu piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem stipendiju, kas sniedz iespēju sākot no 2013. gada kādā no Japānas augstskolām veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētījumu.

 • Nāc nākdams, Metenīti!

  12. februārī 18.pirmsskolas izglītības iestādē savā pastaigu laukumā svinējām Meteņdienu. Meteņi ir iemīļoti tautas svētki, kuros īpaša uzmanība tiek veltīta tieši bērniem.

 • Jaunieši aktīvi iesaistās „Ēnu dienas” akcijā

  „Ēnu diena”, kas šogad notiek 13.februārī, ir karjeras izglītības akcija, ko Latvijas mērogā jau daudzus gadus piedāvā un organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija. Arī Daugavpilī tā nav sveša lieta, jo daudzu skolu skolēni ir piedalījušies Junior Achievement īstenotajā akcijā, vairākas organizācijas un iestādes ar šīs organizācijas starpniecību jau piedāvājušas savas vakances.

 • Mācību ekskursija uz datorfirmu SIA "DEAC"

  Š.g. 5.februārī notika mācību ekskursija uz datorfirmu SIA „DEAC” (Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs). Tajā piedalījās 12 skolēni no Daugavpils 9.vidusskolas 10.-11.klasēm un divas skolotājas – direktora vietniece informātikas jautājumos Natālija Dzjumane un karjeras konsultante Jeļena Podmišaņina.