Aicinām skolēnus pieteikties dalībai Tehniskās jaunrades dienā Daugavpilī!

21.11.2016.

Jau trešo gadu Daugavpilī tiek gaidīti aktīvi, radoši, zinātkāri bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 23 gadiem, lai piedalītos Tehniskās jaunrades dienās, kuru laikā viņiem būs iespēja iejusties inženieru ādā, aizraujošās darbnīcās un sacensībās pārbaudot savas spējas "Saturna koku audzēšana", savas konstrukcijas pārbaudē pie zemestrīces apstākļiem un pat katapultu izveidē.
Šogad Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamenta organizētā Tehniskās jaunrades diena (TJD) Daugavpilī norisināsies 10.decembrī, RTU Daugavpils filiālē, Smilšu ielā 90.
Reģistrācija sākot no plkst. 11.30, darbnīcas darbosies no plkst. 12.00 līdz plkst.14.00 un no plkst.15.00 līdz plkst.17.00.
Jaunieši varēs darboties «Robotikas darbnīcā», kas katru gadu piedāvā aizraujošu robotu būvēšanu un šogad sola ko nebijušu. «Ķīmijas laboratorijā» dalībniekiem būs iespēja izmēģināt "Saturna koka audzēšanu". «Mehānikas praktikuma» apmeklētāji varēs nodoties katapultas konstruēšanai, savukārt «Elektrostacijā» jaunieši varēs radīt savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs, kad no galda spēlēm visi kauliņi pazaudēti. Demonstrējumos piedāvās novērot arī lietu "apzeltīšanu", stikla dubultlaušanu un Neņūtona šķidruma brīnumus.
Savukārt tie, kuri mājās no makaronu paciņas un līmes būs uzkonstruējuši 55 cm garu spageti tiltu, pasākumā varēs pārbaudīt tā izturību, sacenšoties ar sava vecuma jauniešiem par izturīgākā tilta īpašnieka titulu. Papildus darbnīcām paredzēti arī aizraujoši fizikas un ķīmijas eksperimenti.
Pasākuma apmeklētāji aicināti arī uzzināt vairāk par inženierzinātņu studiju iespējām, kā arī tehniskās jaunrades pulciņiem, kuros iegūt praktiskas tehniskās zināšanas, un pārliecināties par inženierzinātņu radošo dabu no kopējās prezentācijas, kā arī uzdodot jautājumus pašiem studentiem.
TJD notiek jau astoto gadu, pulcējot ap 4700 dalībnieku no visas Latvijas. To mērķis ir rosināt pamata un vidējās izglītības vecuma jauniešu interesi par inženierzinātnēm.
Pieteikuma anketa dalībai vienā vai vairākās disciplīnās, kā arī sīkāka informācija par plānotajām aktivitātēm pieejama pasākuma mājaslapā www.tjd.lv.

Afiša

Programma TJD_Daugavpils_programma.pdf

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe karjeras konsultante
Santa Čeirāne
t. 29196866
santa.ceirane@ip.daugavpils.lv