Atjaunota pieteikšanās medijpratības projektam “MediaLab”

28.08.2020.

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ medijpratības projekts “MediaLab” tika pārcelts uz rudeni. Tagad, tuvojoties mācību gada sākumam, Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East” sadarbībā ar Latvijas Radio vēlreiz aicina Latgales reģiona jauniešus un skolotājus pieteikties dalībai medijpratības projektā “MediaLab”. Projekta mērķis ir izglītot jauniešus un pedagogus medijpratības jomā, spēcinot prasmes kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegtās informācijas saturu un ticamību. Šī gada projekta tēma ir radio.

Medijpratības projekts “MediaLab” norisināsies jau trešo gadu pēc kārtas. Tā mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Dalībai projektā aicinātas pieteikties komandas trīs cilvēku sastāvā, turklāt šogad papildus pieteikumā jāiekļauj arī pedagogs. Kamēr skolēni spēcinās kritisko domāšanu un masu informācijas līdzekļu lietotprasmi, skolotājiem būs iespēja piedalīties lekcijā par dezinformāciju un mūsdienu mediju pasauli.

Šogad projekta tēma ir radio. Projekta gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar radio lomu mediju telpā, tā darbības principiem Latvijā un žurnālistikas darba īpatnībām. Jauniešiem tiks piedāvātas arī praktiskas meistarklases, kas palīdzēs nostiprināt iegūtās zināšanas.

“MediaLab” Daugavpils posms norisināsies 2020.gada 8. un 9.septembrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē. Tajā piedalīsies 15 komandas, kuru pieteikumos būs visveiksmīgāk atspoguļots ieguvums, ko sniegtu dalība projektā. Daugavpils hakatona trīs labākās komandas dosies uz “MediaLab” finālu, kas notiks 2020.gada 21. un 22.septembrī Rīgā.

Projekta čempionu komanda balvā iegūs aprīkojumu skolas radio stacijas ierīkošanai. Gaidāmas arī pārsteigumu balvas no projekta atbalstītājiem.

Pieteikuma anketa dalībai pieejama šeit. Tā aizpildāma elektroniski līdz 2020.gada 4.septembrim. Ar komandām, kas pieteicās martā, organizatori sazināsies personīgi, un atkārtota reģistrēšanās nav nepieciešama. Dalība projektā ir bez maksas. Organizatori nodrošina dalībnieku ēdināšanu un izmitināšanu hakatona laikā Daugavpilī, taču ceļa izdevumi ir jāsedz pašiem.

Plašāka informācija par projektu un dalības nosacījumiem pie projekta organizatoriem:
•    Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs (65422483, diana.celitane@lcb.lv),
•    biedrība “New East” (29549596, dobkiewiczj@gmail.com).

Projektu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Latvijas Radio, Latvijas Radio Latgales studija, Baltijas mediju izcilības centrs, IREX, Start Strong.

Pasākumi notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu. Projekta pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikt filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 654 22483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
www.facebook.com/InfoUSADaugavpils