Daugavpilī Karjeras nedēļa šogad norisināsies tiešsaistē

21.10.2020.

Visā Latvijā un arī Daugavpilī no 26. līdz 30.oktobrim norisināsies Karjeras nedēļa (KN), kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī un arī pašvaldībā, šogad Karjeras nedēļas pasākumi – diskusijas, spēles, konkursi un  karjeras stundas pārsvarā notiks attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, nākotnes profesiju izzināšanai, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020.gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

KN laikā Daugavpilī, kad klātienē mācīsies tikai 1.-6. klašu skolēni, bet 7.-12.klašu skolēni – attālināti, visas izglītības iestādes saviem skolēniem oragnizēs gan karjeras stundas, gan zīmējumu izstādes “Skanošās profesijas” un “Sadzirdi sevī profesionāli”, gan pasākumus – intervijas “Pajautā vecākiem!” un “Mana skolotāja stāsts!” u.c. Savukārt 7.-12.klašu skolēni tiks aicināti piedalīties virtuālajos pasākumos, spēlēs, diskusijās, ko piedāvās gan katra izglītības iestāde, gan sadarbības partneri, tā mācoties būt atbildīgākiem un pašiem iesaistīties piedāvātajās aktivitātēs atbilstoši savām interesēm un nākotnes nodomiem.

Lai vērstu uzmanību uz karjeras atbalsta pasākumu pieejamību pilsētā un skolās, kā arī iedrošinātu skolēnus un vecākus izmantot karjeras konsultantu palīdzību, tiks organizēta arī reklāmas kampaņa “Ko jautā karjeras konsultantam?”

Izvērtējot savas iespējas un atsaucoties aicinājumam iesaistīties Karjeras nedēļā, savus pasākumus piedāvās arī vairāki Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes sadarbības partneri. Skolēniem un jauniešiem būs iespēja attālināti iesaistīties Latgales Centrālās Bibliotēkas (LCB) un to filiāļu piedāvātajos pasākumos: „Sadzirdi un liec aiz auss!”, “Bibliotekārs digitālajā laikmetā”, tiešsaistes stundās, kur ar informatīvu videomateriālu palīdzību interesenti uzzinās par bibliotēkā pārstāvētajām profesijām un izaicinājumiem digitālajā laikmetā. Sekojot LCB un filiāļu  Facebook kontiem būs iespēja virtuāli sazināties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Nedēļas garumā, individuāli apmeklējot bibliotēkas, būs arī iespēja piedalīties konkursos, apskatīt literatūras izstādes un iepazīt dažādus resursus, lai gūtu informāciju par sev interesējošiem jautājumiem izglītības un profesijas izvēlē.  

PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” aicinās sākumskolas un pamatskolas klašu skolēnus multfilmas tēlos un virtuālajā spēlē ieraudzīt un  atrast dažādas profesijas, savukārt vidusskolēni varēs doties virtuālā tūrē pa izglītības iestādi, izzinot profesionālās izglītības iespējas. Daugavpils pilsētas Domes jaunatnes nodaļa uz tiešsaistes diskusiju „Kā sadzirdēt sevi caur izzināšanu un izvēlēties karjeras ceļu?” aicinās vidusskolēnus, kā arī ar videomateriālu palīdzību piedāvās iepazīties ar vietējiem jaunajiem uzņēmējiem, kas dalīsies savā dzīves un profesionālajā pieredzē.   

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27.oktobrī, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28.oktobrī moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds.  

Aicinām izmantot Karjeras nedēļas ietvaros piedāvātās iespējas – vērot un ieklausīties sarunās, diskusijās, viedokļos un pieredzēs, tā pilnveidojot un uzkrājot savu bagāžu un, iespējams, tā – sadzirdot savas iespējas!  

Par karjeras nedēļu
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiks dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.
Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēļa” tiek īstenota VIAA projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Pielikumā: Karjeras nedēļas Daugavpilī PROGRAMMA.

Savukārt vecāki  tiek aicināti noklausīties tiešsaistes diskusiju  "Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt? " (plakāts PIELIKUMĀ).

Informāciju sagatavoja:
Santa Čeirāne
DPIP pedagoģe – karjeras konsultante
tālr. 29196866, santa.ceirane@ip.daugavpils.lv