Daugavpilī notika IV Latgales reģiona valodu (dzimtās un valsts valodas) skolotāju simpozijs

24.10.2019.

Skolēnu rudens brīvlaikā Daugavpilī tradicionāli notiek dažādi pasākumi skolotājiem. Šogad valodu (mazākumtautību un valsts valodas) skolotājiem 23.oktobrī Daugavpils Centra vidusskolā tika organizēts IV Latgales reģiona skolotāju Valodu simpozijs „Valodas loma kompetenču izglītībā”, kurš apvienoja divus lielus pasākumus: 14.Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko konferenci un 19.Latgales krievu valodas (mazākumtautību un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodisko konferenci. Simpozijā piedalījās vairāk nekā 200 skolotāji, bet 22 skolotāji savas pedagoģiskās meistarības lādīti atvēra arī citiem skolotājiem un dalījās savā pieredzē. Valodu simpozijs sastāvēja no 2 daļām – plenārsēdes un 2 radošajām darbnīcām. —–
Plenārsēdē uzstājās Daugavpils Universitātes profesore, psiholoģijas doktore Anita Pipere, kura deva ieskatu par konstruktīvismu mūsdienu izglītībā. DU vieslektore Liene Valdmane stāstīja par kritisko domāšanu medijpratības kontekstā.
Pasākuma 2.daļā skolotāji pēc izvēles varēja apmeklēt divas radošās darbnīcas (tika piedāvātas 10 sekcijas).
Šogad simpozijā piedalījās skolotāji no Daugavpils pilsētas un novada, no Rēzeknes, Jēkabpils, Ilūkstes u.c. Dalīties pieredzē – tie ir ne tikai satraukuma mirkļi, bet arī gandarījums par to, ka man ir ko teikt, es tā strādāju, maniem bērniem tas patīk utt. Katram ziņotājam tā ir ne tikai iespēja dalīties pieredzē, bet jebkura uzstāšanās rada sevī pārliecību, motivē darbam un ļauj ieskatīties arī citu kolēģu veikumā – ikviens skolotājs varēja smelties idejas no citiem kolēģiem, jo vienā sekcijā bija apvienoti dažādu vecumposmu skolotāji. Jaunajā mācību saturā tieši paši skolotāji, iespējams, pat savā skolā būs lektori un vadīs seminārnodarbības, tāpēc ikvienam jābūt gatavam sadarboties, dalīties un uzstāties. Visu sekciju klausītāji uzdeva precizējošus jautājumus piedāvāto materiālu autoriem, kā arī secināja, ka šāda pieredzes apmaiņa lieti noder katra skolotāja pieredzes bagāžas papildināšanai, jo pārdomāti sagatavota stunda ne tikai motivē skolēnus mācīties, bet arī iemāca viņiem, kā mācīties.
Kopumā pasākums bija izdevies, ikviens varēja sev gūt kādu atziņu, ideju stundai un radošā atmosfērā pavadīt šo dienu. Cerēsim, ka nākamajā gadā būs vēl vairāk gribētāju stāstīt par savu darbu, jo katra skolotāja metodisko materiālu krātuvē atrodams kaut kas interesants un noderīgs.
Valodu simpoziju organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes valodu (latviešu un krievu) metodiķes sadarbībā ar grāmatu apgādu „Adamas”. Liels paldies par atbalstu un palīdzību simpozija organizēšanā Daugavpils Centra vidusskolas kolektīvam, īpaši skolas administrācijai!
Būsim radoši un inovatīvi savā darbā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
izglītības metodiķe latviešu valodas jautājumos Silvija Mickeviča
un Daugavpils pilsētas krievu valodas
(mazākumtautību un svešvalodas) un literatūras skolotāju MA vadītāja,
izglītības metodiķe Marija Žilinska