DAUGAVPILS DARBĪGĀ KOPIENA izglīto skolēnus un jaunās māmiņas

22.09.2020.

Septembrī projekta “Darbīgās kopienas” Daugavpils aktīvisti organizēja kārtējās izglītojošās aktivitātes – āra nodarbību Daugavpils 11.pamatskolas sākumskolēniem par drošu uzvedību uz ielas un nodarbību Ģimenes atbalsta centra/patversmes jaunajām māmiņām par bērna apģērba izvēli bērnudārza gaitām.

Āra nodarbībā par drošu uzvedību uz ielas piedalījās Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas Nodaļas profilaktiskajā darbā ar jaunatni priekšnieks Artūrs Davidovs un Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas Austrumu nodaļas inspektore Jūlija Orlova. Pašvaldības un Valsts policijas pārstāvji atgādināja skolēniem par to, ka rudenī, sākoties mācību gadam, skolēni biežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos, un visbiežāk tas notiek pašu skolēnu neuzmanības un steigas dēļ. Bieži pie vainas ir arī mūzikas klausīšanās austiņās, šķērsojot ielu, vai neuzmanīga pārvietošanās ar velosipēdu vai skrejriteni un ceļa satiksmes noteikumu neievērošana. Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus policistiem, saņemt atbildes un stāstīt par situācijām, kādās viņi ir nokļuvuši ceļā uz skolu vai no skolas. Sarunas nobeigumā policijas pārstāvji atgādināja par atstarotāju lietošanas nozīmi, to pareizu novietojumu uz apģērba vai somas un uzdāvināja skolēniem atstarotājus un dažādus informatīvus materiālus par ceļu satiksmes drošību. Nodarbības turpinājumā skolēni sadalījās komandās un piedalījās tematiskā spēlē, kuras gaitā komandas sacentās 4 stacijās un demonstrēja savas zināšanas par drošību uz ielas, vingrinājās pareizi salikt ceļa zīmes un raksturot to nozīmi, pierādīja savu veiklību stafetēs ar skrejriteņiem un gājēju pārejas šķērsošanā.

Savukārt Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes Sociālais dienests Ģimenes atbalsta centrā/patversmē notika kārtējā nodarbība jaunajām māmiņām. Šoreiz nodarbības tēma bija “Bērnudārza gaitām piemērots bērnu apģērbs un tā kopšana”. Nodarbības gaitā māmiņas kopā ar pirmsskolas speciālistiem izvēlējās bērnudārza gaitām piemērotu bērnu apģērbu, sprieda par tā marķēšanas veidiem, izrunāja dažādas situācijas, kuras rodas pirmsskolas iestādē, ja bērnu apģērbs nav ērts, drošs, atbilstošs izmēram un laika apstākļiem. Nodarbības otrajā daļā māmiņas izgatavoja jaukas un attīstošas rotaļlietas no bērnu zeķītēm, kurām pazudis pāris vai kuras bērnam jau ir kļuvušas par mazu.

Vairāk informācijas ŠEIT>>>