Daugavpils SMU iekļūst konkursa “Biznesa skices” pusfinālā

28.01.2021.

Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ”Ekolife” iekļuvuši Swedbank, Junior Achievement Latvia (JAL) un Projektu bankas organizētajā biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices”. Konkursā savas idejas klimata pārmaiņu mazināšanai un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai bija pieteikušās 82 SMU no visas Latvijas, taču konkursa pusfinālā dalību turpinās 20 skolēnu uzņēmumi. Uz pusfinālu tika izvirzīts arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas SMU “Ekolife”, kuru pārstāv Renards Skutels (11.klase) un Jānis Dukšinskis (12.klase).
Konkursā iesniegtos biznesa plānus vērtēja Swedbank 43 ekspertu komanda. Starp 20 labākajiem un pārdomātākajiem skolēnu risinājumiem žūrija atzīmējusi dažādus videi draudzīgus produktus un pakalpojumus. Ideju vidū ir gan ilgtspējīgi tekstila risinājumi (auduma trauku pārvalki, drēbju un produktu maisi) un citi noderīgi priekšmeti mājai (ēdami vienreizlietojami trauki no pilngraudu rudzu miltiem, dizaina galda lampas no trīslitra stikla burkām u.c.), kā arī idejas zaļu ieradumu un prasmju veicināšanai (lietotne telpaugu audzēšanai un zaļa dzīvesveida veicināšanai, izglītojoša galda spēle jauniešiem par ekoloģijas jautājumiem).
Augstu novērtējumu ieguvušas arī praktiskas idejas dzīves kvalitātes uzlabošanai dažādām sabiedrības grupām. Piemēram, braila raksta tāfelīte ar skaņas elementiem neredzīgiem bērniem alfabēta apgūšanai un daudzfunkcionāls ēšanas komplekts ar stabilizatoru cilvēkiem ar parkinsona slimību. Jaunieši domājuši arī par šī brīža izaicinājumiem un piedāvāja gan roku dezinfekcijas līdzekli tabletēs ar dabai un ādai draudzīgu sastāvu, gan tīmekļa vietni ar izcilu skolotāju video lekcijām kā atbalstu skolēniem labāk sagatavoties eksāmeniem un lietotni klusai bungu spēles apgūšanai bērniem visas ģimenes mājstrādāšanas laikā u.c. idejas.
Konkursa pusfinālisti radīs sava pakalpojuma vai produkta reklāmas video, un finālā iekļuvušajām komandām būs iespēja no 11. februāra kolektīvā finansējuma platformā projektubanka.lv notestēt un popularizēt savu biznesa ideju, piesaistot investoru uzmanību, finansējumu un balsis.
 Paldies Jānim un Renardam par uzdrošināšanos un apņēmību, kā arī DVĢ pedagoģei – karjeras konsultante un SMU konsultantei Dacei Ozerskai par atbalstu. Novēlam veiksmi pusfinālā!

Vairāk informācijas: https://jalatvia.lv/bnews/global/873

Konkurss “Biznesa skices” ir biznesa plānošanas sacensība to vidējās izglītības iestāžu vecāko klašu un kursu audzēkņiem, kuru skolās izmanto Junior Achievement Latvia mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums. Visi konkursa dalībnieki iegūs vērtīgas biznesa zināšanas un iemaņas, un trīs labākās komandas saņems reālas naudas balvas sava biznesa uzsākšanai (1. vieta – 3000 eiro, 2.vieta – 2000 eiro, 3. vieta – 1000 eiro). Plašāka informācija konkursa interneta vietnē https://konkurss.biznesaskices.lv/.

Informāciju apkopoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
 pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne