Noslēdzies mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņu valsts konkurss

23.04.2018.

Valsts konkurss profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem norisinājās š.g. 22.un 23. februārī PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” J.Rozentāla Mākslas skolā, un konkursā piedalījās 48 audzēkņi no 13 izglītības iestādēm. Šī gada konkursa tēma: „Skice – īstermiņa zīmējums”.
Pirmajā konkursa dienā dalībnieki vizualizēja dzeju – noskaņu, tēlus, ritmu. Otrajā dienā konkursa dalībnieki meklēja daudzveidīgus motīvus skicēšanai – J.Rozentāla Mākslas skolas zāle bija iekārtota kā milzīga mākslas darbnīca ar daudzveidīgiem uzstādījumiem un modeļiem – jaunajām balerīnām no PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Horeogrāfijas skolas. No vairākām skicēm konkursa dalībniekiem vajadzēja atlasīt vērtēšanai tās, kuras uzskatīja par visveiksmīgākajām.
Gatavojoties konkursam, jaunieši veica arī mājas uzdevumu – veidoja “Mēneša dienasgrāmatu”, kur katrs konkursa dalībnieks viena mēneša garumā katru dienu fiksēja interesantākos, svarīgākos dienas notikumus, sajūtas, atziņas, noskaņas.
Konkursa žūrija – mākslinieki Juris Petraškēvics un Normunds Brasliņš, dizainere Ilze Kundziņa, kuri vienlaikus ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki, vērtēja konkursa dalībnieku darbus, pievēršot uzmanību gan uzdevumu radošam risinājumam, gan izpildījumam.
Visi konkursa dalībnieku darbi – no š.g. 16.aprīļa līdz 19.maijam apskatāmi izstādē PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skolā””.
Konkursa godalgotās vietas ieguva audzēkņi no PIKC “Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskola”, PIKC „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”, PIKC „Nacionālā Mākslu vidusskola” J.Rozentāla Mākslas skolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Valmieras Mākslas vidusskolas, PIKC “Ogres tehnikums”.
Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības iestāžu audzēkņu valsts konkurss notiek katru gadu. To organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības iestādēm.

Konkursa rezultāti skatāmi mājaslapas sadaļā Kultūrizglītība – Valsts konkursi mākslā.

Informāciju sagatavoja:
PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola””
Margarita Stoļarova
Tālr. 20217482
mspasts@gmail.com