Noslēgusies III atklātā Latgales novada olimpiāde kulturoloģijā

29.janvārī jau trešo reizi Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Atklātā Latgales novada olimpiāde kulturoloģijā. Šogad uz Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes organizēto pasākumu pulcējās 31 vidusskolēns no 16 skolām, pārstāvot 8 Latgales un Zemgales novadus. Olimpiādes tēma „Modernisma attīstība tēlotājmākslā Latvijā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta pirmajā pusē” skolēniem grūtības nesagādāja, un viņi varēja parādīt savu erudīciju un kultūrfaktu analīzes prasmes, kā arī iejusties mākslas zinātnieku lomā. Visi skolotāji piedalījās darbu vērtēšanā, kā arī diskutēja par kulturoloģijas mācīšanas jautājumiem. Uz olimpiādi bija ieradušies sava priekšmeta entuziasti, tāpēc priecājāmies gan par skolēnu labajiem rezultātiem, gan iespēju satikties un aprunāties.

Godalgotās vietas 2013.gada olimpiādē ieguva 12 skolēni. No tiem pirmās vietas aizceļoja uz Rēzekni un Balviem – tās ieguva Aiva Streļča (Rēzeknes Valsts ģimnāzija), Baiba Baltace (Rēzeknes 1.vidusskola) un Kristīne Šmiukše (Balvu Valsts ģimnāzija). 2.vietas ieguva ciemiņi no Iecavas vidusskolas (Asnate Kaupe un Katrina Mertsa), kā arī Balvu Valsts ģimnāzijas skolniece Kristīne Antonova un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas skolniece Solvita Čerņavska. 3.vietu dalīja Viļakas Valsts ģimnāzijas skolniece Evija Kitova, Rēzeknes Valsts ģimnāzijas skolniece Signija Ludborža un Daugavpils Centra vidusskolas skolniece Laura Bernāne.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem! Vislabākie novēlējumi meiteņu skolotājām, lai izturība, optimisms un produktīvs darbs arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja:

Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes

izglītības metodiķe

Signita Gabrāne