Pirmsskolu ziņas: Oktobra tematiskās dienas Veslību veicinoša skolu tīkla ietvaros

16.10.2020.

Oktobris ir nozīmīgs ar tematiskām dienām, ko atbalstaVeselīgu veicinošo skolu tīkls.  Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestāde atbalsta šādas aktivitātes un aktīvi iesaistās pasākumu organizēšanā un īstenošanā.
15.oktobrī Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestāde svinēja Starptautisko Roku mazgāšanas dienu. Katras grupas  bērni varēja piedalīties aktivitātēs, ko bija sagatavojuši iestādes pedagogi.
Starptautiskā Roku mazgāšanas diena notika kopā ar pasaku varoņiem Mikrobu un Burbulīti, aktīvu līdzdalību izrādīja pirmsskolas iestādes un skolu māsa. Mikrobs un Burbulīte parādīja bērniem, kā rodas mikrobi uz rokām, no kā mirobi baidās un kā no tiem izvairīties. Bērni ar grupas skolotāju palīdzību aktīvi eksperimentēja, kas bērniem parādīja, ka pat pipari bēg no ziepēm. Bērniem bija iespēja uzzīmēt uz rociņām mikrobus, pārbaudīt, vai viņu rokas arī satur tādus, un notīrīt. Katra iestādes grupa kopā ar Mikrobu un Burbulīti jautri pavadīja laiku, bet iestādes medmāsa demonstrēja praktiski roku mazgāšanu.
Starptautiskā Roku mazgāšanas diena iestādē notiek visas dienas garumā. Otrajā dienas daļā bērni varēja noskatīties pamācošu animācijas filmu par roku mazgāšanu. Pateicoties Slimību profilakses un kontroles centram, SPKC.facebook mājas lapas informācijai, bērni dziedāja jautru dziesmu par rociņām un saņēma lietderīgas “Ziepiņa krāsojamā grāmata”, kas mudinās bērnus daudz nopietnāk padomāt, kāpēc ir jāmazgā rokas.
Savukārt 16.oktobris būs nozīmīgs un paliks atmiņā ar Pasaules uztura dienu. Šo dienu bērni pavadīja kopā ar grupu skolotājām, auklītēm un varoņiem, Saimnieku ar Saimnieci un Vitamīnīti, kas piedāvāja bērniem aktīvas un produktīvas aktivitātes, lai uzzinātu par uztura nozīmi. Saimnieks un saimniece kopā ar vitamīnīti atnesa bērniem augļu/dārzeņu grozu, no kura bērniem bija jāatmin tā saturs un jāizspēlē jautras stafetes ar “Sašķiro augļus un dārzeņus!” Vitamīnīte pārbaudīja bērnu zināšanas par uztura piramīdu, kur bērni lieliski parādīja savas zināšanas, sašķirojot produktus pa grupām. Jaunāko grupu bērni, kopā ar pasaku varoņiem, sagaidīja mazo bitīti, kura atnesa medu. Pilnveidojot bērnu galda kultūras iemaņas, bērni varēja nogaršot vietējo ražotāju rupmaizi ar medu un uzzināt, kāpēc tas ir tik veselīgs. Savukārt vecāko grupu bērni ar skolotāju un auklīšu palīdzību, veicinot bērnu prasmi strādāt ar nazi, ievērojot galda kultūru un praktizējot pavāra mākslu, gatavoja augļu salātus, ko paši bērni pēc tam arī varēja nogaršot.
Pirms katras gatavošanas un maltītes uzsākšanas pasaku varoņi atgādināja bērniem, cik nozīmīgi un svarīgi ir mazgāt rokas, ievērojot SPKC ieteikumus.
Tā šīs divas dienas pavadīja Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi, akcentējot spēju pieņemt veselīgu dzīvesveidu un iekļauta savā ikdienā veselību veicinošas aktivitātes.  

Ziņojumu sagatavoja
Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Edīte Radionova
tālr.: 65426481