Projekts “Debašu Līderu skola 2020/2021” uzņem dalībniekus

15.09.2020.

“Debašu Līderu skola” ir Latvijas Debašu asociācijas “Quo Tu domā?” projekts, kas jau ceturto gadu norisinās sadarbībā ar “British Council”, un tā galvenais mērķis ir popularizēt kritisko domāšanu un medijpratību Latvijas skolēnu vidū, apgūstot debašu prasmes. Šogad galvenais uzsvars ir uz Latvijas reģionu pilsētām - skolām visā Latvijā šī mācību gada laikā būs iespēja organizēt vairākus viegli sasniedzamus debašu turnīrus un pasākumus kopā ar Latvijas Debašu asociācijas aktīvistiem. Aicinām skolotājus pieteikt skolu komandas līdz 30. septembrim, aizpildot šo anketu: ej.uz/dls2021.

Iepriekšējos gados “Debašu Līderu skola” ir pulcējusi virs 300 skolēnu un 100 skolotāju. Projektu absolvējušie skolēni kļūst par debašu mentoriem un turnīru organizatoriem, nododot savu pieredze tālāk jaunajiem dalībniekiem. Šī ir lieliska iespēja mācīties gan no projekta iepriekšējo gadu absolventiem, gan arī citiem starptautiski atzītiem debatētājiem un ekspertiem. Projekta dalībnieki piedalās dažādās izglītojošās lekcijās un meistarklasēs par kritiskās domāšanas pamatiem, loģikas kļūdām, publisko runu, argumentāciju, apgūst politikas, ekonomikas un citas tēmas.

Šogad no skolām tiek aicināti pieteikties vairāki jaunieši un pedagogi - no viena skolas var pieteikties 1-3 skolotāji un 2-6 skolēni. Projekta darba valoda ir angļu, tādēļ dalībniekiem nepieciešamas pietiekamas angļu valodas zināšanas, lai kvalitatīvi piedalītos projekta aktivitātēs.

Projektu “Debašu Līderu skola 2020/2021” atbalsta “British Council” pārstāvniecība Latvijā. “British Council” ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. “British Council” sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm mākslas, kultūras, izglītības un vietējās kopienas stiprināšanas jomās. Kopš 2016.gada “British Council” Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību. Vairāk par “British Council” pārstāvniecību Latvijā lasi šeit: www.britishcouncil.lv

Ja Jums rodas jautājumi par projektu, lūdzam sazināties ar Latvijas Debašu asociāciju “QUO Tu domā?”, rakstot uz e-pastu quotudoma@gmail.com.