Skolas ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas jauno šahistu panākumi

06.11.2019.

Š.g. 31.oktobrī šaha klubā notika šaha sacensības starp Daugavpils pilsētas skolēniem. Daugavpils 3.vidusskolu pārstāvēja komanda 4 skolēnu sastāvā: Rolands Kalinka (2.kl.), Ēriks Čamans (5.kl.), Sofija Lucenko un Dāvids Bilde (6.kl.).
Sacensības sastāvēja no 7 posmiem, un katrā posmā spēlēja visi komandas dalībnieki (4x4 - viens posms). Par komandas dalībnieka uzvaru tika piešķirts 1 punkts, par neizšķirtu rezultātu - puspunkts, bet zaudētājs palika bez punktiem. Par vienu posmu komanda varēja nopelnīt no 0 līdz 4 punktiem. Maksimālais punktu skaits par vienu posmu mūsu skolēniem bija 3,5 punkti - 3 uzvaras un viens neizšķirts.
Sacensību beigās tika apkopoti visu komandu punkti. Daugavpils 3.vidusskola ieņēma 3.vietu, bet līdz otrajai vietai pietrūka tikai 2,5 punkti.
Skolēniem tā ir laba pieredze un motivācija nodarboties ar šahu gan skolā, gan ārpus tās, jo, atnākot uz šaha klubu, skolēni saprata, ka lielākā daļa bērnu pazīst viens otru, jo nodarbojas ar šahu tepat, šaha klubā. Skolēni bija priecīgi par to, ka ir uzvarējuši daudzus stiprus pretiniekus, izmantojot tikai skolā iegūtās zināšanas šaha jomā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas skolotājs
D.Lapkovskis