Skolu ziņas: Daugavpils 13.vidusskolā norisinājās izglītojoši, muzikāla darbnīca ritma un skaņu pasaulē

09.10.2020.

Daugavpils 13.vidusskolā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās perkusionisti Nils Īle un Maija Sējāne Īle ar izglītojošu, muzikālu darbnīcu ritma un skaņu pasaulē, kurā caur kopīgu instrumentu saspēli jaunieši tika iepazīstināti ar dažādiem perkusiju instrumentiem no visas pasaules, iepazina skaņas daudzveidīgo burvību, guva pirmās iemaņas ritma spēlē, iepazinās un izmēģina dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas).

Kas ir perkusijas? Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu, piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus kā, piemēram, balsi, ķermeni, dabā iegūtus materiālus: riekstus, izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni, zirga pakavus utt. (http://www.nilsilestudio.lv/piedavajam/skolam/)

Ko šī muzikālā ekskursija attīsta bērnos? Koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, iemaņas improvizācijā, intelektuālo domāšanu. Ekskursija ritmu un skaņu pasaulē spēj iedvesmot skolēnus turpināt attīstīt sevi muzikālā jomā.

Nils un Maija Īles 10.klases skolēniem deva iespēju pavadīt lielisku laiku un vairāk iepazīt mūziku no cita skatupunkta. Ikvienam dalībniekam ļoti patika viņu radītā atmosfēra, kura  bija radoša un draudzīga. Bija ļoti interesanti izmēģināt daudzus neredzētus instrumentus, kā arī kopīgi veidot uzmundrinošu un nomierinošu mūziku. Šī bija ļoti vērtīga pieredze.    

Katram vajadzētu kādreiz satikt tādus cilvēkus kā Nils un Maija Īles. Viņu harizma, enerģija, radītā atmosfēra, kas virmo ap viņiem, tā ir īsta bauda dvēselei.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13.vidusskolas mājturības un ģeogrāfijas skolotāja
Dace Vereba