Skolu ziņas: Divu Daugavpils skolu pārstāves piedalījās eTwinning konferencē Francijā

29.10.2019.

No 24. līdz 26.oktobrim Francijas pilsētā Mandelieu-la-Napoule notika eTwinning ikgadējā starptautiskā konference. Vairāk nekā 500 skolotāju no visas Eiropas, Nacionālo un Eiropas eTwinning projektu uzvarētāji un finālisti, eTwinning Nacionālo Atbalsta dienestu pārstāvji diskutēja par tēmu “Kur izglītība satiekas ar demokrātiju” (“Where Education Meets Democracy”). —–
Komandu no Latvijas pārstāvēja trīs Nacionālā atbalsta dienesta darbinieki un septiņi “Nacionālās eTwinning balvas 2019” finālisti. Daugavpili pārstāvēja J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas bibliotekāre Tatjana Jevstafjeva-Aksjuta ar projektu “READ(Y)?” un Daugavpils 16.vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā un matemātikas skolotāja Regīna Urbanoviča ar projektu “The music of equations” (Vienādojumu mūzika).
    Konferences tēma bija Demokrātija. Atklāšana sākās ar vārdiem: “Bez skolotājiem nav izglītības, un atcerieties – demokrātija ir atkarīga no labiem skolotājiem.”
Pirmajā dienā uzstājās Francijas Izglītības un jaunatnes ministrs Jean-Marc Merriaux, Eiropas komisijas jaunatnes, izglītības un Erasmus+ direktore Sophia Eriksson Waterschoot un Porto Universitātes profesors Isabel Menezes. Tika arī pasniegtas balvas labākajiem eTwinning projektiem Eiropā.
    Otrajā dienā varēja piedalīties 46 darbnīcās. Vienu no darbnīcām – Project design for leaders – vadīja Latvijas nacionāla Atbalsta dienesta pārstāvis Edgars Bajaruns.  Katram  dalībniekam bija iespēja apmeklēt 4 darbnīcas. T.Jevstafjeva-Aksjuta apmeklēja Partner finding fair up to 11 years old, Participatory Democracy at the House of European History, Democratic participation in making future plans for the community, In Europe – catching history in the act.
Vienu no četrām darbnīcām, kuru apmeklēja R.Urbanoviča, vadīja Duygu Efeturk– eTwinning vēstnieks Turcijā. Darbnīcas mērķis bija palīdzēt skolotājiem izprast demokrātiskās līdzdalības nozīmi un parādīt, kā ieinteresēt skolēnus. Duygu uzsvēra, lai Jūs sadzirdētu, ir svarīgi pieņemt apkārtējos cilvēkus. Ir svarīgi saprast, ka ne visi cilvēki ir vienādi, bet viņi ir vienlīdzīgi un viņiem jābūt pārliecinātiem par sevi. Lai visi dalībnieki būtu iesaistīti darbnīcā, tika izmantota „World cafe“ (“Pasaules kafejnīca”) metode. Mūsdienās šī metode ir ļoti populāra visā pasaulē. Ar “Pasaules kafejnīcas” palīdzību īsā laika posmā var apvienot pilnīgi dažādus cilvēkus, izvairīties no iespējamajiem pārpratumiem un pārvarēt nevēlēšanos strādāt kopā.
Olivera Nediс no Bosnijas un Hercegovinas darbnīcā “Kļūsti par aktīvu pilsoni!” runāja par to, cik svarīgi ir pašam būt aktīvam pilsonim un piesaistīt savus skolēnus interesēties par politiku, attīstīt politisko un informatīvo kompetenci.
Svarīga veiksmīgu eTwinning projektu izveidošanai ir ne tikai interesanta ideja, bet, protams, arī uzticami partneri. Tāpēc konferencē tika organizētas divas darbnīcas “Partneru meklēšanas tirgus” (PARTNER FINDING FAIR), kur bija iespēja tikties ar potenciālajiem nākotnes projektu partneriem, dalīties pieredzē savu projektu veidošanā un dzirdēt daudz interesantu ideju.
Trešajā dienā visi dalībnieki piedalījās interaktīvajā aktivitātē: visi “pārcēlās” uz iedomājamo zemi eTwinlandija un sprieda par to, kurā valsts reģionā glabāsies antīkā vāze Ostraka, izrādot ar to savas demokrātijas iemaņas. Dienas noslēgumā eksperti, skolotāji un atbalsta dienesta pārstāvji diskutēja par to, kā mēs varam ietekmēt izglītības sistēmu, lai būtu vairāk demokrātiskiem.
eTwinning konference Francijā noslēdzās ar aizraujošām plenārsēdēm, semināriem, darbnīcām un diskusijām. Konferences dalībnieki iepazinās ar interesantiem cilvēkiem, guva jaunas zināšanas un idejas, ko izmantot savā darbā un jaunos starptautiskajos projektos. T.Jevstafjeva-Aksjuta un R.Urbanoviča atgriezās darbā ar konferences laikā uzsāktiem jaunajiem eTwinning projektiem un aizraujošām idejām.

Informāciju sagatavoja:
J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas bibliotekāre Tatjana Jevstafjeva-Aksjuta un
Daugavpils 16.vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā un matemātikas skolotāja Regīna Urbanoviča