Skolu ziņas: Dzejas dienu koncertprogramma "Pieskarties"

11.09.2020.

Ar rudenīgu pieskārienu šogad atkal klāt ir Dzejas dienas. 9.septembrī Vienības nama koncertzālē dzejas un mūzikas cienītajiem bija iespēja klātienē vērot dzejnieces Annas Rancānes un klavesīnistes Ievas Saulietes koncertprogrammu ,,Pieskarties”, kurā skanēja J.S.Baha, P.Vaska mūzika un Annas Rancānes dzeja latgaliešu un latviešu valodā. Prieks, ka koncertprogrammas skatītāju vidū bija arī Daugavpils Centra vidusskolas 11.klases skolēni un viņu pedagogi.
Mākslas pasaules simboliskie tēli uzrunāja klātesošos  ar dzejnieces suģestējošo balsi un klavesīna skaņām, liekot aizdomāties par nenovēršamām pārmaiņām mūsdienu pasaulē, atbildību un cieņu pret visu dzīvo un svēto. Balta dūja ar olīvas zariņu knābī pārlido graustos pārvērstas pilsētas, klejojošs baskājis mūks saudzīgi paceļ vabolīti no gruvešiem un noliek to drošākā vietā. Vai mēs spēsim nosargāt savu pasauli nenovēršamo pārmaiņu priekšvakarā?
Mēs esam pateicīgi pasākuma rīkotājiem par lielisko iespēju pabūt šajā piesātinātajā un stipriem vārdiem piepildītajā vakarā!

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Centra vidusskolas skolotāja
Dace Aizpuriete