Skolu ziņas: Eiropas diena Daugavpils 12.vidusskolā

13.05.2019.

Daugavpils 12.vidusskola ir Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola (EPVS), tāpēc, sagaidot Eiropas dienu, vēstnieku komanda - Agnese Paule, Lovisa Ķerubine, Sintija Vanaga, Jana Jasinska, Irina Sergejeva un viņu draugi – saviem skolas biedriem piedāvāja daudzveidīgas iespējas atsvaidzināt un iegūt jaunas zināšanas par Eiropas Savienību.
2.klašu skolēniem bija iespēja klausīties vidusskolēnu stāstu par Eiropas Savienību, likt ES kartes puzli, rakstīt vēlējumus Eiropai un nosaukt svarīgākos faktus, ko stundā uzzināja.
4.klases piedalījās vēlēšanu simulācijā, kur tāpat kā īstās velēšanās bija iespēja nobalsot par vai pret Eiropas Savienības saglabāšanu un izvēlēties kādu no 20 vērtībām, kuras Eiropas Savienībā un skolēnu ikdienā ir vissvarīgākās. Vēlēšanās piedalījās 65 skolēni, no tiem 56 nobalsoja par ES nākotni, 1 – pret, bet 8 biļeteni bija nederīgi, jo skolēni bija biļetenu aizpildījuši neatbilstoši noteikumiem.
Interesantākais notikums vēlēšanās ir uzvarētāja deputāta sagaidīšana, mūsu simulācijā skolēni sekoja līdzi savu klasesbiedru balsu skaitīšanas procedūrai, lai uzzinātu, kuras ir populārākās un saudzējamākās vērtības ikdienā un ES. Katrā klasē uzvarētājs atšķīrās, bet kopumā visvairāk balsu ieguva drošība, cilvēcīgums, tīra daba, godīgums, brīvība, cieņa un labsirdība. Nevienu balsi neieguva ietekme, labklājība un tikai 3 balsis ieguva izklaide. Šie rezultāti apliecina, ka 4.klašu skolēnu izpratne par svarīgāko sakrīt ar lielākās daļas ES iedzīvotāju viedokli, jo drošība un brīvība ir vērtības, kas paradās visās Eurostat veiktajās aptaujās.
9.maijā interesentu komandām no 7.-11.klasei bija iespēja piedalīties konkursā pa stacijām “Latvijas 15 gadi Eiropas Savienībā”. Jaunieši pildīja testu, veica uzdevumus interaktīvajā kartē, skaidroja jēdzienus, sauca faktus par ES un repoja par Latvijas ieguvumiem Eiropas Savienībā. Vislabāk pamatskolēnu grupā veicās 9.b komandai (D.Daņilovs, V.Komarovs, K.Smilgina, E.Tropa, A.Neimane), bet vidusskolēnu grupā 10.b komandai (M.Dragūns, J.Geida, I.Moskaļenko, R.Stumbiņš, D.Bēķis). Ļoti labs bija reps no 7.klašu komandām.
Dažādas viktorīnas par ES valstīm, valstu nacionālajiem simboliem, populāriem zīmoliem notika arī 5.-6.klasēs, bet vidusskolēni diskutēja par ieguvumiem un izaicinājumiem, Latvijai atrodoties Eiropas Savienībā.
Paralēli nosauktajiem pasākumiem, 9.maijā liela daļa audzēkņu un skolotāju piedalījās Eiropas eksāmenā. EPVS komandu un pasākumus aktīvi atbalstīja un palīdzēja organizēt vēstures skolotāja Ieva Purmale un ekonomikas skolotāja Signita Gabrāne.

Informāciju sagatavoja:
EPVS komandas skolotāja
Signita Gabrāne