Skolu ziņas: Esmu daļa no Tevis, Latvija!

20.11.2020.

Pilsonības nedēļa Daugavpils 10.vidusskolā vienmēr ir īpaši svētki. Arī šogad, neskatoties uz visiem ierobežojumiem, svētki tika plaši svinēti. Tiesa gan, arī to nācās darīt attālināti.
Jaunie mācību apstākļi veicina gan skolēnu, gan skolotāju jaunu prasmju attīstīšanu, jaunu IT rīku meklēšanu visu iesaistīto pušu sadarbībai un radošai izpausmei. Piemēram, platforma Padlet ir unikāls rīks sadarbībai un kopproduktu veidošanai. Sagaidot Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, 11.klases skolēni šajā platformā izveidoja interaktīvo karti ar sveicieniem savai Dzimtenei. Ideja tika realizēta, integrējot latviešu valodas, ģeogrāfijas un vēstures mācību saturu.
Skolēniem tika piedāvāts uzdevums atrast informāciju par unikāliem Latvijas dabas un vēstures objektiem, atzīmēt tos Latvijas kartē, iejusties objekta tēlā un veidot aprakstu no pirmās personas. No skolēniem (un dabas objektiem) izskanēja skaisti novēlējumi un sveicieni Latvijai šajos īpašajos svētkos: no Nīcgales akmens “būt tikpat diženai un nelokāmai”, no Drīdža “Latvijai un tās iedzīvotājiem turpināt saglabāt svarīgus dabas objektus, kā arī redzēt skaistumu it visā, pat visvienkāršākajā dabas parādībā”, no Vēja ģeneratoru parka “attīstīt tehnoloģijas, būt vajadzīgam savai valstij, kļūt par pozitīvu piemēru visai Eiropai”.
Savukārt 8.klases skolēni patriotu nedēļas noskaņojuma veidošanai izmantoja tiešsaistes vizualizēšanas rīkus.  Skolēni vizualizēja asociācijas par tēmu “Mana Latvija”, izmantojot latviešu valodā, ģeogrāfijā, vēsturē, sociālajās zinībās un citos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas, verbālo informāciju pārveidojot tēlos. Sanāca krāšņi un ļoti sirsnīgi. Skolēnu darbi nepalika tikai virtuālajā vidē, ar tiem tika izrotāts arī skolas foajē, bagātinot svētku noskaņu.
Paldies skolēniem par atsaucību un radošumu, skolotājiem – par neizsīkstošo entuziasmu un neparasto apsveikumu Valsts svētkos!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 10.vidusskolas skolotājas
Diāna Zahareviča un Ināra Jasvina