Skolu ziņas Ģeogrāfisko informācijas sistēmu nedēļa Daugavpils 10.vidusskolā

20.11.2020.

Novembra mēnesī pasaulē tiek atzīmēta ĢIS jeb ģeogrāfisko informācijas sistēmu diena! To atzīmēja arī Daugavpils 10.vidusskolā. Šogad aktivitātēs iesaistījās ne tikai vidusskolas skolēni, kas rakstīja zinātniskās pētniecības darbus, bet arī pamatskolas skolēni. Ģeogrāfijas skolotāja Ināra Jasvina organizēja vebināru skolēniem, kurā iepazīstināja ar ĢIS, kā ar ģeogrāfijas un informāciju tehnoloģijas apvienojošo jomu.  
Kā Esri vietnē vienīgā reģistrētā ĢIS dienas pasākumu organizatore Daugavpilī, Daugavpils 10.vidusskola saņēma piecas individuālās ArcGIS licences personīgai lietošanai, lai skolas topošie ĢIS praktizētāji varētu pilnveidot savas prasmes.
Iniciatīvā popularizēt ĢIS Latvijā iesaistījās Envirotehch, organizējot vairākas tiešsaistes aktivitātes. Ar lielu ieinteresētību šajās aktivitātēs piedalījās 8.klašu skolēni.
ĢIS dienas testā, kas bija pieejams tikai vienu dienu – 16. novembrī, skolēniem bija jāizvēlas pareizās atbildes uz 12 jautājumiem par Latviju, kas veidoti, izmantojot daudzveidīgu kartogrāfisko materiālu un attēlus.  
Āra aktvitātē bija praktisks uzdevums, kurā visi dalībnieki varēja pievienot īpašu vietu fotogrāfijas, lai kopā izveidotu vienu interaktīvas kartes galeriju par Latviju. No 10. līdz 18.novembrim skolēni varēja doties pastaigā pa dzimto vietu, fotografēt interesantākos objektus tajā un ar anketas formas palīdzību pievienot tos kopīgajai kartei, ļaujot ikvienam iepazīties ar skaistākajām vietām Latvijā!
Visi pasākumi tika organizēti tiešsaistē un tajos varēja piedalīties arī attālinātā mācību procesa laikā, bija nepieciešama tikai viedierīce/dators ar interneta pieslēgumu. Lai objekta apraksts būtu skaists un gramatiski pareizs, šīs aktivitātes atbalstīja, sniedzot skolēniem konsultācijas, arī latviešu valodas skolotājas Agita Laicāne un Ināra Romule.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 10.vidusskolas direktores vietniece
Diāna Zahareviča