Skolu ziņas: Uzvara konkursā “Ķīmiķu dārzs”

19.02.2021.

2020./2021.mācību gadā pirmo reizi norisinājās pēc RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12.klases skolēnu iniciatīvas veidotas unikālas ķīmijas komandu sacensības 8.–12.klasēm – konkurss “Ķīmiķu dārzs”, lai popularizētu ķīmijas apguvi paaugstinātā līmenī, tostarp veicinot skolēnu gatavošanos Valsts ķīmijas olimpiādei un citām, izceltu sadarbības nozīmi zinātnes problēmu risināšanā un veicinātu skolēnu komandas darba prasmju pilnveidi, kā arī sniegtu iespēju 8.–12.klašu skolēniem apliecināt savas spējas ķīmijā.

Olimpiāde notika divās klašu grupās: 8.–10.klase un 11.–12.klase. Komandu veidoja četri skolēni no vienas klašu grupas, taču komandas sastāvā varēja būt skolēni no dažādām klasēm klašu grupas ietvaros un/vai dažādām skolām. Iespēju veidot jaukto komandu izmantoja mūsu skola, komandā “Latvijas Ķīmiķu Savienība” iesaistot Daugavpils 3.vidusskolas skolēnus – Annu  Petrovu (12.c klase), Evanu Griškjānu (11.b klase) un Elīzu Andrejevu (12.a klase) –, kā arī pieaicinot Nataliju Koreņevsku no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

Attālinātajā ķīmijas konkursā “Ķīmiķu dārzs” kopumā piedalījās 85 komandas no dažādām skolām, tāpēc konkurence bija sīva un cīņa – saspringta. Olimpiādes pirmā kārta norisinājās katrā skolā, kura bija pieteikusi komandu olimpiādei, divu stundu laikā risinot saņemtos uzdevumus. Pēc pirmās kārtas mūsu skolas komandai bija 71,54% izpilde, kas bija augstākais rezultāts un izcils pieteikums turpmākajai sacensībai. Otrajā kārtā tika uzaicinātas piedalīties astoņas komandas, kuras ieguvušas augstāko kopējo punktu skaitu. Arī pēc otrās kārtas, kurā dalībnieki veica uzdevumus ar eksperimentu elementiem, komanda “Latvijas Ķīmiķu Savienība” pierādīja savu pārākumu ar rezultātu 81,86%, 2.vietas ieguvējus apsteidzot par pusotru procentpunktu, savukārt 3.vietas – par vairāk nekā 20 procentpunktiem.

Katrā klašu grupā tika piešķirta viena I vietas balva, viena II vietas balva, viena III vietas balva un viena atzinības balva. Mūsu komanda “Latvijas Ķīmiķu Savienība” kā galvenie uzvarētāji saņēma vērtīgas dāvanas – diplomus, sejas maskas un dāvanu karti no Escape Room Map 50 eiro vērtībā.

Esam gandarīti un lepni par mūsu skolēnu – Annas, Evana, Elīzas un Natalijas – uzvaru pirmajā ķīmijas komandu konkursā un vēlam teicamus rezultātus nākamajos konkursos un olimpiādēs! Paldies skolotājam Armandam Maļeckim par skolēnu izcilo sagatavošanu konkursam!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
metodiķe
Anita Pleša