Starptautiskā konference „Dzimtā valoda izglītībā 21. gadsimtā: Baltijas reģiona pieredze”

26.11.2020.

Piektdien, 27.novembrī, no plkst.10.00–14.00 ikviens ir aicināts piedalīties starptautiskajā konferencē „Dzimtā valoda izglītībā 21. gadsimtā: Baltijas reģiona pieredze”, ko rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju un Latviešu valodas aģentūru.

Konferences mērķis – kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem pārrunāt izmaiņas latviešu valodas kā mācību priekšmeta saturā visos vispārējās izglītības līmeņos. Konferences lektori un paneļdiskusijas dalībnieki ir izglītības stratēģijas plānotāji (ministre, profesore Ilga Šuplinska), šīs politikas veidotāji, kas piedalījušies jaunā satura izstrādē (profesore Sanita Martena, docente Inta Urbanoviča, profesore Diāna Laiveniece), un īstenotāji praktiķi (skolotāja Anita Vanaga u. c.). Kā mūsdienīgi mācīt latviešu valodu, kā vairot skolotāju labsajūtu un apmierinātību ar darbu, kā ieinteresēt skolēnus mācībām – šie un citi aktuāli jautājumi tiks apspriesti, runājot ne tikai par Latvijas, bet arī Baltijas izglītības telpu. Pieredzē dalīsies profesori, eksperti izglītības jomā no Igaunijas, Somijas, Lietuvas un Polijas.

Paneļdiskusija Stabilais un mainīgais dzimtās valodas apguvē noritēs no plkst. 13.00–14.00.

Dalībniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Ar konferences programmu var iepazīties IZM tīmekļa vietnē: https://www.izm.gov.lv/lv/valsts-valoda-0

Konferenci ikviens interesents varēs vērot, piektdien, 27.novembrī, plkst.10.00 pieslēdzoties tiešraidei YouTube kanālā. Tiešraides saite: https://youtu.be/jHNFPZaeZOg

Šī diena ir svētki Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijai, kas šogad svin 25 gadu jubileju. Asociācijas vadītāja kopš 2002.gada  ir bijusi Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Anita Vanaga.

Lai raisās domu apmaiņa, un lai ražīgs kopā pavadītais laiks!

Konferences rīkotāju vārdā -
Iveta Grīnberga
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
vecākā eksperte
+371 25 138 249