Jaunumi

 • Skolu ziņas: Zinātne ir visapkārt

  31.05.2021.

  Regulāri tiekoties tiešsaistē ar projektā “Science is All Around” iesaistītajiem jauniešiem, turpinām iesākto darbu ierastajā ritmā. Uzņēmīgie jaunieši jau divus mēnešus izstrādā materiālus savai starptautiskajai konferencei par ķīmijas, fizikas un bioloģijas praktisko pielietojumu viņu dzīvē, diskutē par zinātnieka karjeras ikdienu un izaicinājumiem, veic eksperimentus, realizējot savas idejas, un arvien gūst jaunu pārliecību par savām spējām. Jaunieši attīsta iemaņas praktisko darbu veikšanā, mācoties gan vērot, gan izvērtēt rezultātus, tādējādi gūstot zināšanas praktisko darbu veikšanai STEM priekšmetos. Un patiesu prieku sagādā tas, ka mūsu skolēni spēj par visu to runāt un izstrādāt materiālus angļu valodā, jo, lai darbotos starptautiski, zinātniekam ir jāpārvalda angļu valoda augstā līmenī.

 • Skolēni no Latgales pārstrādei nogādā 2228,7 kg izlietotu bateriju

  31.05.2021.

  Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2020./2021. mācību gada sezona, kuras ietvaros pārstrādei akciju sabiedrībai “BAO” nogādātas nepilnas 19 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu. Lai arī pastāvošo ierobežojumu un attālinātā mācību procesa dēļ kolektīvā bateriju vākšana skolās šogad nebija iespējama, tomēr 67,5 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 295 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes bateriju vākšanā. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 42 izglītības iestādes, savācot 2228,66 kg izlietotu bateriju.

 • Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

  31.05.2021.

  Šodien, 31. maijā, atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30.jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

 • Skolu ziņas: Prieks dalīties pieredzē!

  28.05.2021.

  Š.g. 6.maijā plkst.16.00 datorikas skolotājas Olga Macko (Daugavpils 15.vidusskola) un Marina Juzova (Skola2030/ Rīgas 25.vidusskola) SKOLA2030 projekta ietvaros novadīja konsultācijas skolotājiem, izmantojot atvērtā pirmkoda versiju kontroles sistēmu git. vietnē github.com. Git tehnoloģijas izmantošana ir nepieciešama programmēšanas kursa ietvaros.

 • Plašu atsaucību guvis projektu konkurss jauniešu atbalstam Covid-19 seku mazināšanai

  28.05.2021.

  Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Programmas ietvaros Latvijas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesniegušas 152 projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai, radot risinājumus aktuālās situācijas risināšanai jauniešu vidū.

 • Daugavpils skolēniem ir “zelta rokas”

  27.05.2021.

  Šī gada 30.aprīlī tiešsaistē, ZOOM platformā, notika valsts 22.atklātā Tehnoloģiju un dizaina olimpiāde „Eža kažociņš”. Olimpiādi organizēja Rīgas Mākslas un mediju tehnikums sadarbībā ar Latvijas Mājturības pedagogu biedrību, Valsts izglītības satura centru, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.

 • Skolu ziņas: Pieredzes apmaiņas tiešsaistes nodarbība Daugavpils Saskaņas pamatskolai un Daugavpils 24.pirmskolas izglītības iestādei

  26.05.2021.

  Daugavpils Saskaņas pamatskola darbojas Ekoskolu programmā. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Bet šī programma neaprobežojas tikai ar vides pārvaldību skolā, jo tā veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, nostiprina caurviju prasmes, veido attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību. Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva (http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas).

 • LCB ziņas: Daugavpils skolēnu vizuālās mākslas darbu izstāde “Daugavpils ir daudzveidība”

  25.05.2021.

  Gaidot Daugavpils pilsētas svētkus, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Jaunbūves bibliotēka sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju metodisko apvienību aicina apskatīt virtuālo izstādi „Daugavpils ir daudzveidība”. Virtuālās izstādes veidošanā piedalījās 28 jaunie mākslinieki no piecpadsmit skolām. Bērni un jaunieši savos darbos ir attēlojuši dzimtās pilsētas skaistākās vietas, līdzcilvēkus un citas Daugavpilij raksturīgās ainavas.

 • Vēl nedēļu iespējams pieteikties ideju konkursam “Solve for Tomorrow”!

  24.05.2021.

  Līdz 31. maijam 8.-11. klašu skolēni aicināti iesniegt savas idejas par to, kā radīt veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, uzlabojot sabiedrības mentālo veselību pandēmijas laikā un palīdzot atgriezties ierastajā ikdienā pēc tās. Konkurss vienlaicīgi norisināsies visās trīs Baltijas valstīs un labākās komandas tiksies finālā, kur cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā.

 • Tuvojas 2020./2021. mācību gada noslēgums Daugavpils pilsētas skolās

  18.05.2021.

  Tuvojas mācību gada noslēgums, kurš šogad ir daudz savādāks, nekā tradicionāli pierastais. Šī mācību gada visu otro semestri mācības vispārizglītojošajās izglītības iestādēs notika attālināti (izņemot Daugavpils Stropu pamatskolu-attīstības centru) pēc izglītības iestāžu izstrādātajiem mācību plāniem un Valsts izglītības satura centra vadlīnijām par attālināto mācību organizēšanu. Mācību gada noslēgums un ar to saistītās iespējas ir atšķirīgas dažādu vecumposmu skolēniem.

 • Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

  18.05.2021.

  Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT Izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā, kas norisināsies tiešsaistē 29.–30. maijā. Hakatona laikā 15 komandas tiksies tiešsaistē, attīstīs savas programmēšanas prasmes un 24 stundās radīs risinājumu kādam vietēja mēroga izaicinājumam.