Jaunumi

 • Karjeras nedēļā Daugavpilī aicinās izzināt IKT nozari

  06.10.2021.

  No 11. līdz 15.oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

 • Izlietoto bateriju un makulatūras vākšanā iesaistījušās pirmās 225 izglītības iestādes

  06.10.2021.

  Latvijas vērienīgākajā ikgadējā vides izglītības projektā – kampaņā “Tīrai Latvijai” – iesaistījušās pirmās 225 izglītības iestādes, lai vāktu un nodotu pārstrādei izlietotās baterijas un nevajadzīgos papīra un kartona izstrādājumus. Kampaņas organizators “Zaļā josta” sadarbībā ar ilggadējiem partneriem gādās, lai savāktās otrreizējās izejvielas nonāktu atkārtotā apritē, uzskatāmi demonstrējot atkritumu pārstrādes nozīmi un vērtību, kā arī sniedzot acīmredzamu ieguldījumu tīras vides veicināšanā.

 • "Skolas Vārds" aicina skolotājus veidot metodisko materiālu datu bāzi

  06.10.2021.

  Izdevniecība "Skolas Vārds", paplašinot piedāvāto izglītības produktu klāstu un domājot par atbalsta mehānismiem skolotāju darbā, šobrīd veido un papildina apjomīgu metodisko materiālu datu bāzi vispārizglītojošajām skolām, kurā skolotāji varēs atrast darbam nepieciešamos materiālus dažādās klašu grupās un mācību priekšmetos.

 • Projekta koordinatoru sanāksme Itālijā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas

  05.10.2021.

  Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot projektu “Zinātne apvieno” (“Science Connect” Nr.2019-1-RO01-KA201-063169), kuru koordinē Technical College Edmond Nicolau no Rumānijas. Projektā ir partneri no 7 valstīm: Rumānijas, Grieķijas, Turcijas, Latvijas, Portugāles, Spānijas un Itālijas (20th High School of Thessaloniki, Greece; Universita Degli Studi di Roma La Sapienza, Italy; IIS Martino Filetico, Italy; Daugavpils 13.vidusskola, Latvia; Universidade do Porto, Portugal; Agrupamento de Escolas da Maia, Portugal; Universitatea Dunarea de Jos Din Galati, Romania; AGIFODENT - Asociacion Granadina para la informacion, formacion y desarrollo de las nuevas tecnologias, Spain; Sercev Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turkey).

 • Daugavpils tika pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  05.10.2021.

  25. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika organizēts lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni – 9 zēni un 21 meitene – no visiem Latvijas novadiem. Daugavpils pilsētu pārstāvēja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 6. klases skolniece Anastasija Osipova.

 • Jaunieši aicināti iesūtīt darbus fotokonkursam “Sardzē par visdārgāko” līdz 12.oktobrim

  04.10.2021.

  Vēl līdz 12.oktobrim jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem var iesūtīt savus darbus fotokonkursam “Sardzē par visdārgāko”. Fotokonkurss organizēts, atzīmējot Zemessardzes 30.gadadienu un gatavojoties Lāčplēša dienai. Jaunieši tajā var piedalīties ar pašu uzņemtām fotogrāfijām, kurās atspoguļots tas, kas pašiem ir visdārgākais un sargājams.

 • Izskanēja PALDIES skolotājiem

  04.10.2021.

  Skolotājs ir cilvēks, kas atver durvis sapņiem un aizver durvis bailēm, iemāca darīt lietas, palīdz apgūt dzīvei nepieciešamās prasmes un veidot attiecības ar apkārtējiem. Skolotājam ir dota īpaša iespēja – nostādīt skolēnu vērtību kompasu, rādīt katram viņa īpašo, pareizo virzienu.

 • Jauns bezmaksas palīdzības tālrunis (116123)

  Atslēgvārdi: Svarīga informācija!

  04.10.2021.

  Daudziem ikdiena ir izaicinājums un grūts pārbaudījums – fiziska kontakta trūkums ar citiem ģimenes locekļiem, draugiem, kolēģiem, papildu slodze, kas var radīt trauksmi, apjukumu un ilgstošu nomāktību. Saruna ar speciālistu var ļaut ieraudzīt potenciālo risinājumu situācijai vai paskatīties uz to no jauna, kas palīdz zvanītājam pieņemt sev svarīgus lēmumus.

 • Šodien Latvijā sākas akcija "SirdsSkolotājs"

  04.10.2021.

  Pasaules skolotāju dienu sagaidot, žurnāls “Skola & Ģimene”, portāls E-klase un laikraksts “Latvijas Avīze” uzsāk akciju “SirdsSkolotājs”, kurā ikvienam ir iespēja cildināt pedagogu, kurš ar savu darbu ir iedvesmojis, darījis vairāk vai citādi, kā minēts profesijas priekšrakstos, ir pedagoga profesijas paraugs un iedvesma. Lai viena skolotāja stāsts ik mēnesi kļūst par iedvesmu un pateicību visiem pedagogiem mācību gada garumā!

 • 9. oktobrī Daugavpilī notiks Fotoorientēšanās sacensības

  04.01.2021.

  Biedrība “IIC DINO” un Daugavpils pilsētas Jauniešu dome organizēs Fotoorientēšanās sacensības. Fotoorientēšanās sacensības norisināsies komandās 2 – 3 cilvēku sastāvā, kā pārvietošanās līdzeklis var tikt izmantots jebkurš pārvietošanās līdzeklis: ar kājām, velosipēdu, mašīnu u.c., ievērojot visus Ceļu satiksmes noteikumus.

 • Daugavpils cietokšņa apmeklējums

  Atslēgvārdi: Skolas Soma

  Š.g. 27.septembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu 6.b klases skolēniem un klases audzinātājām bija lieliska iespēja piedalīties nodarbībā «Iepazīsti Daugavpils cietoksni». Tur mēs apskatījām “Spoku” zirgu – pieminekli kaujās kritušajiem zirgiem, Nikolaja vārtus, aizsargvaļņus un citus cietokšņa svarīgākos objektus.

 • Daugavpils cietokšņa noslēpumi

  Atslēgvārdi: Skolas Soma

  Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros š.g. 29.septembrī 5.a klases skolēniem, klases audzinātājai un skolas psiholoģei bija lieliska iespēja doties uz Daugavpils cietoksni un piedalīties nodarbībā «Iepazīsti Daugavpils cietoksni».

 • Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 01.10.2021.

  01.10.2021.

  Ir pagājis pirmais mācību mēnesis šajā 2021./2022.mācību gadā. Skolās un pirmsskolās pamatā mācību process notiek klātienē, lai gan šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma daudz vairāk rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās, nekā pagājušajā nedēļā.

 • Informatīvs seminārs jauniešiem par iespēju mācīties ASV

  Atslēgvārdi: LCB ziņas

  29.09.2021.

  5. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina 9.–10. klašu skolēnus piedalīties informatīvā seminārā par FLEX apmaiņas programmas iespējām. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar organizāciju “Amerikas Starptautiskās izglītības padome” (American Councils for International Education).