Arhīvs

 • LCB ziņas: Bibliotēku nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

  16.04.2021.

  No 19 līdz 24. aprīlim Latvijas publiskajās bibliotēkās, tostarp arī Daugavpilī, norisināsies Bibliotēku nedēļa, kurai dots vadmotīvs “Darīt neticamo!”. Lai arī tikties klātienē šobrīd varam tikai retumis, Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles nedēļas gaitā piedāvās plašu pasākumu programmu dažādām vecuma grupām, aicinot satikties tiešsaistes sarunās un vienoties kopīgās aktivitātēs.

 • Jauniešu ideju un lēmumu mākonis kļūs lielāks

  16.04.2021.

  Trešdien, 2021. gada 14. aprīlī, ES programmas “Erasmus + “ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstītais 12. vidusskolas jaunatnes dialogu projekts “Mākonis” atkal pulcēja jauniešus un lēmumu pieņēmējus diskutēt par vēlēšanu tematiku. Turpinot 30. martā iesākto, tiešsaistē notika foruma “Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī” II daļa “Ko mēs zinām par pašvaldību vēlēšanām un kā iesaistīties lēmumu pieņemšanā?..”. Pasākums sastāvēja no divām sesijām, mēs, 12. vidusskolas 70 jaunieši, strādājām 5 stundas: klausījāmies, domājām, uzdevām jautājumus, atbildējām uz jautājumiem, šaubījāmies, lasījām, kritizējām, zīmējām komiksus, pilnveidojām sadarbības un pašvadības prasmes.

 • VISC aicina skolotājus, skolēnus un vecākus piedalīties informatīvajā seminārā par 12.klašu noslēguma pārbaudījumu norisi

  15.04.2021.

  Skolotāji, skolēni un vecāki aicināti piedalīties Valsts izglītības satura centra (VISC) informatīvajā seminārā, kurā vairāk tiks stāstīts par 12.klašu noslēguma pārbaudījumu norisi. Seminārs notiks šo piektdien, 16.aprīlī, plkst.14.00. Tas tiešraidē būs skatāms Valsts izglītības satura centra Facebook lapā: https://fb.me/e/11pL8tBzK

 • Es vēlos, lai bērni atgriežas uz skolu, un tāpēc vakcinējos!

  09.04.2021.

  Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija netieši aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Tas ietver zīdaiņus, bērnus, gados vecākus cilvēkus, cilvēkus ar vāju imūnsistēmu, vēža pacientus un cilvēkus, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar saņemt vakcināciju. Vakcinācija var novērst slimības vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

 • Я хочу, чтобы ученики вернулись в школу, поэтому делаю прививку!

  09.04.2021.

  Всех жителей Латвии приглашают сделать прививку от Covid-19. Вакцинация позволит защитить себя и других людей, снизится риск распространения болезни на других членов семьи, одноклассников, коллег, друзей, соседей и других членов общества с ослабленным иммунитетом: маленьких детей грудничкового возраста, пожилых людей, больных раком и тех, которым нельзя пройти вакцинацию по медицинским показаниям. Вакцинация может предотвратить распространение заболевания и снизить количество новых инфекций.

 • Skolotāju darbu virtuālā izstāde “Lieldienas”

  07.04.2021.

  Lieldienas ir svarīgi kristiešu svētki, kuros tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas. Lieldienas svin par godu pavasara un saules atnākšanai, tādēļ ar šiem svētkiem saistīti dažādi ticējumi un senču tradīcijas.