Arhīvs

 • Upītē atklās pirmo latgaliešu izlaušanās istabu “Pīci panti”

  23.12.2021.

  Otrdien, 28. decembrī, Balvu novada Upītē slēgtās skolas ēkā tiks atklāta pirmā un pagaidām vienīgā izlaušanās istaba-spēle latgaliski. Jaunajai izlaušanās istabai dots nosaukums “Pīci panti”, tā ir veltīta novadpētniekam, dzejniekam, folkloristam Ontonam Slišānam (1948–2010) un būs pieejama katram spēlēt gribētājam.

 • Ar grāmatu “Jēkaba citāti” rosina vecākus vairāk sarunāties ar bērniem

  23.12.2021.

  Gada noslēgumā izdošanu piedzīvojusi grāmata “Jēkaba citāti”, kas rosina vecākus arvien vairāk ikdienā sarunāties ar bērniem, skaidrot sajūtas, lietas un mudināt bērnus domāt un atrast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Grāmatas autori ir desmitgadīgais Jēkabs Birznieks un viņa mamma Ieva Johansson. “Jēkaba citāti” interesentiem pieejami divas versijās – gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodās.

 • Izdoti dzejoļu grāmata un mūzikas albums bērniem “Vuškeņa iz pļovys”

  22.12.2021.

  Šonedēļ izdoti Ilzes Spergas dzejoļu grāmata un Kristapa Rasima komponēto dziesmu digitālais mūzikas albums bērniem “Vuškeņa iz pļovys” (latv. lit. – “Aitiņa pļavā”). Jaunās dzejoļu grāmatas māksliniece ir Līga Romančuka, redaktore Māra Cielēna, bet septiņas dziesmas ar Ilzes dzeju un Kristapa mūziku iedziedājusi grupa “Rupuči”.

 • Daugavpils 12.vidusskolas komanda piedalās Erasmus+ projekta “Ziņa ir saņemta” (“MESSAGE IS GOT”) aktivitātēs Kolobžegā, Polijā

  Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

  20.12.2021.

  No 2021.gada 6.decembra līdz 10.decembrim Polijā, Kolobžegā, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Ziņa ir saņemta” “MESSAGE IS GOT” (Līguma Nr.2020-1-PL01-KA229-081850_3) ietvaros Daugavpils 12.vidusskolas matemātikas skolotāja Irēna Puncule un datorikas skolotāja Inese Ivana ar pieciem skolēniem no 12.klases: Arti Bļinovu, Barbaru Bērziņu, Amandu Neimani, Viktoriju Popovičevu un Karīnu Smilginu, apmeklēja J.Korčaka Kolobžegas pamatskolu Nr.6 kopā ar skolēniem un skolotājiem no Itālijas, Portugāles un Turcijas, kur notika projekta pirmā mobilitāte. Projekta galvenais mērķis ir labās prakses apmaiņa par medijpratības jautājumiem. Interneta un sociālo plašsaziņas līdzekļu atkarība, kiberiebiedēšana, viltus ziņu problēmas, pielāgošanās digitālajai kultūrai, piekļuve ticamai informācijai, tiešsaistes personas privātuma pārkāpumi, datu drošība un dažādas digitālās krāpšanas formas ir galvenās projekta interešu jomas.

 • Tika izstrādāta pirmā Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla ziņu lapa

  20.12.2021.

  Šajā materiālā var iegūt zināšanas par 2020./2021.gada Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) aktualitātēm, iepazīties ar labās prakses un pieredzes stāstiem gan no NVVST izglītības iestādēm, gan citām Eiropas izglītības iestādēm, kā arī jau laicīgi apskatīt nākamā gada Tematisko veselības dienu plānu. Tāpat ziņu lapa dod iespēju ielūkoties NVVST aizvadītā gada anketu atskatā, kas tapis, balstoties uz saņemtajām NVVST Ikgadējo aktivitāšu izvērtējuma anketām, kā arī smelties idejas savas veselības uzlabošanai.

 • “Latgales prozas lasījumos 2021” uzvar Annele Slišāne

  20.12.2021.

  Decembra vidū izskanēja starptautiskais festivāls “Prozas lasījumi” un kā viens no tā noslēguma pasākumiem bija arī literārā konkursa “Latgales prozas lasījumi 2021” (“Latgolys prozys skaitejumi 2021”) notikums. Konkursā par labāko prozas rakstītāju Latgalē arī šogad tika atzīta Annele Slišāne, otro vietu ieguva Evija Martukāne-Laganovska, bet trešo Ilze Sperga. Plašāk par notikumu PIELIKUMĀ.