Arhīvs

 • Skolu ziņas: Projekta “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna” tikšanās tiešsaistē

  07.05.2021.

  2018. gada rudenī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sāka īstenot Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projektu “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna”. Projekta mērķauditorija ir jaunieši un pieaugušie iesaistītajās pašvaldībās. Projekta mērķis ir Eiropas vērtību aktualizēšana, lai veicinātu Eiropas pilsoņu sadarbību ne tikai politiskajā līmenī, bet ari pilsoniskajā. Projekta moto: „Mēs zinām, mēs apspriežam, mēs izsākām savu viedokli par Eiropas Savienības vienotību un attīstību”.

 • Ideju konkursu 8.-11.klašu skolēniem “Solve for Tomorrow”

  07.05.2021.

  Arī šogad 8.-11.klašu skolēni aicināti piedalīties projektā – ideju konkursā “Solve for Tomorrow” - ar galveno balvu 10 000 eiro vērtībā. Konkursā, nenovelkot stingras robežas un ļaujot vaļu skolēnu radošumam, tiek meklētas atbildes, kā radīt veselīgu balansu starp dzīvi digitālajā vidē un ārpus tās. Papildus pievienotā vērtība skolēniem – iespēja paplašināt savas kompetences, jo konkursa 2.posmā notiks ideju attīstīšana kopā ar zinošiem ekspertiem un dizaina domāšanas meistarklase visiem dalībniekiem.

 • Daugavpils skolās svin Eiropas dienu

  07.05.2021.

  Attālinātais mācību process nav šķērslis svinēt un atzīmēt maija svētkus! Esam nosvinējuši satversmes sapulces sasaukšanas dienu, Neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu un Demokrātijas nedēļa Daugavpils izglītības iestādēs noslēgsies ar Eiropas dienas atzīmēšanu 9.maijā.

 • Latgalē attīstīs skolēnu mācību uzņēmumu biznesa idejas

  06.05.2021.

  Aprīļa beigās tika aizvadīts trešā pasākumu cikla “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” aktivitāte, kurā 18 jauniešu komandas no Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Rugāju novada vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Malnavas Koledžas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Daugavpils Centra vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Ludzas BJC, Rēzeknes 5. vidusskolas, Riebiņu vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils 17.vidusskolas piedalījās diskusijās, apmācībās un ideju ģenerēšanā par jauniešu uzņēmējdarbību un nodarbinātību.

 • LCB ziņas: Krišjāņa Barona grāmata “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” Latgales Centrālās bibliotēkas krājumā

  05.05.2021.

  Latgales Centrālā bibliotēka no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvo centru bezatlīdzības lietošanā ir saņēmusi atkārtoti izdoto Krišjāņa Barona un viņa laikabiedru – Krišjāņa Valdemāra un Jura Alunāna – 1859. gadā sarakstīto grāmatu “Mūsu tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti”.