Arhīvs

 • Sporto ar Latvijas simboliem

  30.04.2021.

  Šogad 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Daugavpils Sporta pārvalde aicina ikvienu dodoties savā svētku skrējienā, gājienā vai nūjojumā un pavadīt aktīvi svētku dienu. Šajā dienā pilsētā norisināsies aktivitāte “Sporto ar Latvijas simboliem”.

 • Maijā jauniešiem un jaunatnes jomas darbiniekiem pieejami izglītojoši vebināri un starptautiskas tiešsaistes mācības

  29.04.2021.

  2021. gada maijā jauniešiem, darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām būs pieejami dažādi tiešsaistes semināri un mācības profesionālajai pilnveidei. Starptautisko mācību interesenti varēs reģistrēties kursiem par jauniešu apmaiņām, radošo domāšanu darbā ar jaunatni, kvalitātes zīmi, “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām u.c. Visi tiešsaistes pasākumi ir bezmaksas, dalībai tajos nepieciešams iepriekš reģistrēties.

 • Seminārs par romu skolotāju palīgu darbības prakses attīstību izglītības iestādēs projekta “Latvijas romu platforma V” ietvaros

  29.04.2021.

  2021.gada 27.aprīlī Kultūras ministrija organizēja semināru par romu skolotāju palīgu darbības prakses attīstību izglītības iestādēs, kas Latvijā tika uzsākta 2008.gadā. Semināra darbā piedalījās mūsu skolas pārstāvji un dalījās pieredzē, kā tiek realizēts romu skolotāja palīga darbs J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā. Patlaban tikai trijās Latvijas skolās darbojas romu skolotāju palīgi – Jelgavas 4.sākumskolā, Lādezera pamatskolā un J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā. Romu skolotāju palīgu pamatuzdevumi ir veicināt romu bērnu regulāru iesaisti izglītības procesā un uzlabot romu bērnu vecāku izpratni par izglītības nepieciešamību. Par šī jautājuma aktualitāti liecina tas, ka dalībai seminārā bija pieteikušies pārstāvji no Dobeles, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Maltas, Limbažiem, Rīgas, Rūjienas, Talsiem, Tukuma, Ventspils un Viļakas.

 • Eiropas eksāmens

  29.04.2021.

  No 1.- 9. maijam Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu, kas noslēdzas Eiropas dienā - 9. maijā. Par vienu no Eiropas dienas tradīcijām ir kļuvis tiešsaistes tests "Eiropas eksāmens". Tajā 7., 8., 9. maijā www.esmaja.lv aicinām piedalīties ikvienu, sākot no 1. klases līdz sirmam vecumam.

 • LCB ziņas: Baltā galdauta svētki Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

  29.04.2021.

  Kopš 2016. gada visā Latvijā un ārpus tās iedzīvotāji ir aicināti uzklāt baltu galdautu un sēsties pie lielā saimes galda, lai atzīmētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Arī Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedāvā tematisku pasākumu programmu, lai katrs atsevišķi, bet tomēr kopā svinētu brīvības svētkus.

 • VISC ziņas: Sagatavoti nosacījumi drošai eksāmenu norisei klātienē

  29.04.2021.

  Lai epidemioloģiskā situācija valstī nebūtu šķērslis mācību gada noslēgumam un valsts pārbaudījumiem, ļaujot izlaiduma gada jauniešiem saņemt savu zināšanu objektīvu vērtējumu, kā arī izglītības ieguves dokumentu par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu, Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Valsts izglītības satura centru ir veikusi virkni sagatavošanās darbu pārbaudījumu drošības un praktiskās norises jomā.

 • Pašvaldības un NVO līdz 24. maijam var sniegt projektu pieteikumus jauniešu atbalstam Covid-19 radīto seku mazināšanai

  27.04.2021.

  Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai var iesniegt līdz 2021. gada 24. maijam (ieskaitot), bet apstiprinātos projektus – īstenot no 1. jūlija līdz 2021. gada beigām, sniedzot atbalstu jauniešiem.