Arhīvs

 • VISC ziņas: Šonedēļ 9.klases skolēni kārto obligātos diagnosticējošos darbus latviešu valodā un matemātikā

  27.04.2021.

  Līdzīgi kā pagājušajā mācību gadā, arī šogad ir mainīta kārtība, kādā 9.klašu skolēni pabeigs pamatskolu. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tika atcelta eksāmenu norise, tā vietā skolēni veic diagnosticējošos darbus un mācību gadu pabeigs ar vērtējumu gadā. 9.klases skolēni, kuri mācās mazākumtautību izglītības programmās, varēja izvēlēties un kārtot eksāmenu latviešu valodā.

 • Jauniešus aicina pieteikties diskusijai par Eiropas nākotni un iegūt 1000 EUR

  26.04.2021.

  Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu (LPR), Daugavpils Vienības pamatskolu, reģiona pašvaldībām un vairākām jauniešu NVO 2021. gada pavasarī turpina rīkot pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā Latgales reģionā aizvadīti jau 2 klātienes pasākumi un 1 pasākums tiešsaistē, kas tika veltīti jauniešu līdzdalības veicināšanai, jauniešu nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, un dezinformācijai.

 • Daugavpils SMU spodrina uzņēmjspējas pasākumā “Cits bazārs”

  23.04.2021.

  Kā katru gadu, arī šogad pavasarī, no 22. līdz 26. aprīlim, tiešsaistē norisinās Latvijas mēroga pasākums “Cits bazārs”, ko organizē izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia”, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un “Swedbank”. Tā kā ierastā preču tirgošana nav iespējama, tad speciāli izveidotajā e-katalogā internetā vienuviet ir pieejamas 270 Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu radītās preces un pakalpojumi. Bet skolēnus 3 dienu garumā gaida intervijas ar žūrijas pārstāvjiem, kā arī tirgošanās elektroniskajā #SMU katalogā www.jalatvia.lv/katalogs.

 • Iznācis ceturtais informatīvi metodiskais izdevums pedagogiem "Ideju strops"

  21.04.2021.

  Šis, informatīvi matodiskais izdevums pedagogiem "Ideju strops" Nr.4, veltīts demokrātijai un vērtībām. Te tiek piedāvāts noderīgu resursu apkopojums, kā arī ikviens tiek iepazīstināts ar biedrību "Eiropas Kustība Latvijā", kas piedāvā interesantus starpdisciplinārus uzdevumus, kā domāt un runāt par demokrātiju skolā. Piemēram, ja jums būtu iespēja, kam un kāpēc jūs celtu pieminekli?