Latgalē attīstīs skolēnu mācību uzņēmumu biznesa idejas

06.05.2021.


Aprīļa beigās tika aizvadīts trešā pasākumu cikla “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” aktivitāte, kurā 18 jauniešu komandas no Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Rugāju novada vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Malnavas Koledžas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Daugavpils Centra vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Ludzas BJC, Rēzeknes 5. vidusskolas, Riebiņu vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils 17.vidusskolas piedalījās diskusijās, apmācībās un ideju ģenerēšanā par jauniešu uzņēmējdarbību un nodarbinātību.

23.aprīlī tiešsaistes laikā ar jauniešiem tika izrunāti dažādi jautājumi par iespējām attīstīt savu biznesu, kas ir SMU, kur saņemt finansiālu atbalstu ideju īstenošanai gan no valsts un pašvaldībām, gan nevalstiskām organizācijām, kādu atbalstu jauniešiem piedāvā Eiropas Savienība, kā arī varēja dzirdēt īstus, pašu jauniešu īstenotus veiksmes stāstus.

Kā viens no mājasdarbiem jauniešiem tika uzdots sagatavot un rīkotājiem iesūtīt titulslaidu par savu biznesa ideju. Konkursā iesaistījās 1634 atbalstītāji. Apkopojot Facebook lietotāju balsis, simpātiju balvu ieguva Daugavpils Centra vidusskola par ideju JOY STUDIO.

Tāpat jauniešu komandām bija jāsagatavo un jāiesūta videoprezentācija, kas atspoguļotu viņu biznesa idejas būtību, unikalitāti un konkurētspēju. 30. aprīlī kompetentai žūrijai savas biznesa idejas prezentēja 13 komandas. Pēc katras video prezentācijas jauniešiem vērtēšanas komisijas locekļi uzdeva jautājumus. Ir jānorāda, ka dažas no idejām jau tiek attīstītas, piemēram, radošuma komplekti brīvā laika pavadīšanai ar ģimeni un draugiem, tomēr to pilnveidošanai, tostarp, reklāmas kampaņām, nepieciešams papildus finansējums.

Izvērtējot visu ideju saturu, žūrija 3. vietu un finansējumu 200 eiro piešķīra Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komandai par ideju SOLLAMP, kas ražos gaismas modinātājus.

2.vietu un naudas balvu 300 eiro apmērā ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda EcoLife, kas ražos koka sienu stiprinājumus velosipēdiem. Savukārt naudas balvu 500 eiro un 1. vietu ieguva Daugavpils 3.vidusskolas komanda ar biznesa ideju par pretodu spreju GREEF ražošanu no priežu skujām.

Jau 8. maijā norisināsies ceturtais pasākums: Eiropas Savienības nākotne – kādā Eiropā vēlamies dzīvot mēs, savukārt rudenī noslēgsies pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” ar tēmu Eiropas zaļais kurss.


Vairāk informāčijas šeit: https://lpr.gov.lv/lv/2021/smu/#.YJTSl8THPIV