Kā norit Daugavpils pilsētas skolu un pirmsskolu darbinieku vakcinēšanās

02.06.2021.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija netieši aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Tas ietver zīdaiņus, bērnus, gados vecākus cilvēkus, cilvēkus ar vāju imūnsistēmu, vēža pacientus un cilvēkus, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar saņemt vakcināciju. Vakcinācija var novērst slimības vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

Tieši tāpēc no š.g. 12.aprīļa Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu pedagogiem un darbiniekiem tika piedāvāta iespēja vakcinēties. Ievērojot brīvprātības principu, to joprojām var izdarīt gan individuāli, gan kolektīvi. Šī akcija skolu un pirmsskolu darbiniekiem tika piedāvāta ar domu, ja pietiekami daudz cilvēku iedzīvotāju grupā ir imūni pret infekcijas slimību, tā neizplatīsies no cilvēka uz cilvēku. To dēvē par kolektīvo imunitāti. Tas nozīmē, ka cilvēki, kuri nevar saņemt vakcināciju, jo, piemēram, viņi ir pārāk jauni vai viņiem ir alerģija pret vakcīnas sastāvdaļām, gūst labumu no vakcinētajiem cilvēkiem, jo slimība starp cilvēkiem nevar tik viegli izplatīties.

Lai uzzinātu reālo situāciju par vakcinēšanās procesu Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs un domātu par nākamā mācību gada sākumu – cik droša vide būs mūsu izglītības iestādēs gan pašiem darbiniekiem, gan līdz ar to bērniem, tika aptaujāti pirmsskolu iestāžu vadītāji un skolu direktori par situāciju uz maija beigām.

Vairāk informācijas par aptaujas rezultātiem var atrast SEIT>>>