Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 17. maiju

17.05.2021.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 17.05.2021.

Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, 1.-11. klasēs mācību process notiek attālināti, bet pēc vienošanās ar skolu skolēniem ir iespējamas arī klātienes konsultācijas, savukārt 12. klasēm, ievērojot epidemioloģiskās prasības, pēc skolu sastādīta grafika divas dienas nedēļā tiek nodrošinātas klātienes nodarbības centralizēto eksāmenu mācību priekšmetos.

Aplūkojot izglītības iestāžu iesniegto informāciju, redzams, ka šajā nedēļā četras reizes samazinājies pirmsskolā karantīnā esošo pirmsskolas grupu skaits, bet individuālo gadījumu skaits ir samazinājies gan skolēnu vidū. Šonedēļ attālinātais mācību process tiek nodrošināts tikai 3 grupās 3 pirmsskolas izglītības iestādēs (pagājušajā nedēļā 12 grupās 7 pirmsskolas izglītības iestādēs), kurām SPKC izglītojamos bija noteicis par kontaktpersonām. Savukārt individuāli karantīnā pirmsskolā, tāpat kā pagājušajā nedēļā, atrodas 18 bērni, bet skolās – 6 skolēni (pagājušajā nedēļā karantīnā skolās bija uz pusi mazāks skaits – 3 skolēni), kurus SPKC ir noteicis par kontaktpersonām.

Šajā nedēļā nedaudz samazinājies karantīnā esošo pedagogu un tehnisko darbinieku skaits skolās, savukārt pirmsskolā tas ir samazinājies vairākas reizes. Šobrīd pavisam karantīnā pirmsskolā atrodas 4 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki, bet skolā – 4 pedagogi un 3 tehniskie darbinieki (pagājušajā nedēļā karantīnā pirmsskolā atradās 15 pedagogi un 6 tehniskie darbinieki, savukārt skolā 7 pedagogi un 4 tehniskie darbinieki), jo SPKC ir noteicis viņus par kontaktpersonām. 4 pedagogi (pa 2 pirmsskolā un skolā) ir izvēlējušies izmantot savas tiesības paņemt darba nespējas lapu (slimības lapu).

Vienojoties ar pirmsskolas un skolas vadību, no mājām attālināto mācību procesu pirmsskolā nodrošina 2 pedagogi, savukārt skolās – 825.

Runājot par COVID-19 gadījumu skaitu izglītības iestādēs, varam minēt, ka saslimstības rādītāji šajā nedēļā, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir atkal pazeminājušies. Pirmsskolā šobrīd slimo 5 bērni, 3 skolotāji un 4 tehniskie darbinieki, savukārt skolās – 6 skolēni, 3 skolotāji un 3 tehniskie darbinieki (uz 10.05.2021. pirmsskolā slimoja 5 bērni, 6 skolotāji un 6 tehniskie darbinieki, bet skolās – 7 skolēni, 4 skolotāji un 2 tehniskie darbinieki). Pavisam pilsētas izglītības iestādēs uz 10.05.2021. fiksēti 24 saslimšanas gadījumi, kas ir par 4 mazāk nekā pagājušajā nedēļā.   

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde