Skolotāju darbu virtuālā izstāde “Lieldienas”

07.04.2021.

Lieldienas ir svarīgi kristiešu svētki, kuros tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas. Lieldienas svin par godu pavasara un saules atnākšanai, tādēļ ar šiem svētkiem saistīti dažādi ticējumi un senču tradīcijas.

Daugavpils pilsētas skolu dizaina, mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas skolotāji padalījās ar savu Lieldienu noskaņu.

Lieldienu simboli ola un zaķis, ko pazīstam mūsdienās, ir nākuši no pagāniskajām tradīcijām – ola kā saules un arī jaunas dzīvības, bet zaķis – auglības un bagātības simbols. Pēc kristietiskajām tradīcijām laiks pirms Lieldienām ir lielais gavēnis, kura laikā olu ēšana ir strikti noliegta. Tieši tādēļ Lieldienās uz svētku galda ola ir viens no iecienītākajiem produktiem.

Galvenos Lieldienu simbolus var redzēt skolotāju no dabas materiāliem veidotajās dažāda izmēra Lieldienu kompozīcijās. Ir tādas kompozīcijas, kuras rotā svētku galdu, un ir tādas, kuras rada svētku noskaņu mājas vai skolas pagalmā.

Skolotāji savā Lieldienu kompozīcijā veiksmīgi izmantoja dažādus materiālus, piemēram, sveces, pērlītes, vilnu un 3D pildspalvas.

Cik skaistas un neparastas ir Lieldienu olas! Tās ir dažādas pēc izmēriem, krāsām, zīmējumiem. Ar prieku skolotāji dalās ar savu radīto mākslas darbu, un jebkurš var smelties idejas no viņu darbiem.

Virtuālo izstādi var apskatīt šeit https://www.artsteps.com/view/606d674d47071fc933e01fd9

Paldies skolotājiem par iedvesmu un fantastiskajiem darbiem! Novēlu iedvesmu arī nākamajiem darbiem!

Informāciju sagatavoja
dizaina, mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas MA vadītāja
Nataļja Izuļena