Skolu ziņas: Starptautiskais Erasmus+ K2 Stratēģiskās partnerības projekts “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija”

25.03.2019.

No 11. līdz 15.martam Slovēnijā notika kārtējā tikšanās projektā “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”), kur piedalījās 25 skolotāji no 7 valstīm: Latvijas, Francijas, Portugāles, Slovākijas, Turcijas, Rumānijas un Slovēnijas. Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja direktore Irina Paura un skolotājas Ludmila Lastovka, Ilona Mackeviča-Maņko viesojās pilsētā Litijā. Tikšanos organizēja un koordinēja Litijas pamatskolas (Osnovna sola Litija) skolotāju kolektīvs, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti.
Pirmajā dienā projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar skolu, tās īpatnībām, jo šajā skolā tiek integrēti skolēni ar īpašām vajadzībām. Par godu mūsu delegācijai, kā arī Mātes dienas svinībām, skolā tika organizēts koncerts, kurā piedalījās skolēni ar īpašām vajadzībām. Otrajā dienā Slovēnijas skolotāju komanda kopā ar skolēniem ar īpašām vajadzībām demonstrēja savu „Start Up” projektu – automašīnu mazgāšana. Arī projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt vairākas atklātās stundas. Otrajā dienas pusē tika organizēts brauciens uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, kur mēs apskatījām Ļubļanas vēsturiskos objektus un arī iepazināmies ar slaveno Ļubļanas restorānu „Druga Violina” darbību, kurš atrodas vecpilsētā un kur pēc speciālas programmas strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām. Trešajā dienā projekta dalībnieki piedāvāja savas „Start Up” projektu prezentācijas, kur tika piedāvātas vairākas idejas un iespējas nodarbināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Vakarā mēs apmeklējām vēsturisko vietu, Bogenšperk pili. Nākamajā dienā viesojāmies kompānijā „Želva”, kura nodarbojas ar cilvēku ar īpašām vajadzībām monitoringu. Pēdējā vizītes dienā projekta dalībnieki apmeklēja speciālo skolu Polšnikā, kura sadarbojas ar Litijas pamatskolu.
Braucienā mēs guvām pozitīvas emocijas, jaunas idejas projekta realizēšanai, kā arī sadraudzējāmies tuvāk ar citu valstu partneriem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja matemātikas skolotāja,
projekta dalībniece Ilona Mackeviča-Maņko
tālr.65431076